Vip me Dior, bukuria e maison-it dhe e divave tė tij!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Vip me Dior, bukuria e maison-it dhe e divave tė tij!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 25/2/2013, 18:49Pėr ato qe pėlqejnė bukurinė e Christian Dior dhe te krijimeve te tij tani mund te shohin lidhjen midis maison dhe disa prej divave te kinemasė se madhe te djeshme dhe te sotme. Stars en Dior" sjell 50 fustane firmato Christian Dior te veshura nga divat e djeshme si Grace Kelly apo Elizabeth Taylor, dhe te sotme si Natalie Portman dhe Charlize Theron.

Dior ka pasur gjithmonė lidhje me diva te famshme te kinemasė dhe ne veēanti me Marlene Dietrich. Por nuk ėshtė e vetmja aktore e celebruar pėrmes modės se firmės Dior, pėrkrah saj kane sfiluar dhe fustane qe kane veshur diva te tjera mes te cilave Natalie Portman, Penelope Cruz, Kirsten Dunst, Monica Bellucci dhe Charlize Theron, protagoniste edhe ne librin "Stars en Dior". Bota e modės ka pasur gjithmonė njė lidhje te forte me kinemanė, duke i bere akoma me te bukura divat e ekranit, duke u bere me pas ikona te vėrteta te stilit edhe ne ditėt tona.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 18/6/2018, 22:33