Studimi: Ja ēfarė i tėrheq mė shumė meshkujt tek femrat!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Studimi: Ja ēfarė i tėrheq mė shumė meshkujt tek femrat!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 23/2/2013, 20:09Shumė femra mendojnė se shkėlqimi i flokėve ėshtė pika e tyre e fortė. Njė tjetėr grup mendojnė se janė sytė, veshja, gjoksi apo gjatėsia, megjithatė askush nuk ėshtė aq i pasur sa tė mos i nevojitet njė buzėqeshje dhe askush nuk ėshtė aq i varfėr sa buzėqeshja tė mos e pasuronte.

Sipas njė studimi 3-vjeēar nė Angli, tipari i parė qė ka impakt tek njė mashkull janė dhėmbėt.

Njė buzėqeshje brilante pas sė cilės qėndrojnė hijshėm 36 perlat e bardha janė vendimtare pėr pėrshtypjen qė lini tek djali qė keni pėrballė.

58% e meshkujve qė janė bėrė pjesė e studimit i kanė cilėsuar dhėmbėt si pjesėn e parė qė shohin tek njė femėr, duke i renditur kėshtu nė krye tė listės sė tyre.

Stomatologėt thonė se njerėzit janė duke u bėrė mė tė vetėdijshėm pėr rėndėsinė e buzėqeshjes sė tyre.

Kohėt e fundit janė tė shumtė ata qė kėrkojnė gjithmonė e mė shumė tė kujdesen pėr shėndetin e tyre oral dhe mbi tė gjitha kėrkojnė me kėmbėngulje tė kenė dhėmbė tė bardhė e tė bukur.

Me 51 % tė votave, elementi i dytė qė njė mashkull sheh tek femrat janė flokėt, tė pasuara nga stili dhe veshja e njė femre.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/10/2018, 08:42