Mesazhet qe mund ta trembin nje mashkull!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Mesazhet qe mund ta trembin nje mashkull!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 23/2/2013, 20:06Tė gjithė ne dashurojmė tė dėrgojmė mesazhe tė shpejta! Mesazhet e shkurtra mund tė tregojnė dashurinė tonė tė pavdekshme. Ato mund tė pėrmbajnė pėrkushtimin nė rritje pėr dikė, por edhe dėshirėn e madhe pėr tė pasur takimin e parė sa mė shpejt.

Gjithsesi, ka disa mesazhe qė mund ta bėjnė njė mashkull qė ju dėshironi tė ikė me vrap, sa mė larg jush, nė vend qė tė vijė mė pranė. Synimi i kėtij shkrimi ėshtė tė japė disa lloje mesazhesh, tė cilat me tė vėrtetė klasifikohen si mesazhet mė tė gabuara tė mundshme, qė vėshtirė se do ta joshin njė mashkull. Mesazhe tė tilla bėni mirė tė mos i dėrgoni, me pėrjashtim tė rasteve kur doni t’i jepni duart.

“Nuk mund tė ndaloj sė menduari pėr ty.”

Ky mesazh ėshtė shumė i mirė, nė rast se keni disa javė qė takoheni, por edhe nė kėtė rast, mendohuni mirė para se ta nisni dhe pėrdoreni kėtė mesazh sa mė rrallė. Por kur jeni ende pa u takuar, ose sapo keni konsumuar takimin e parė tė zemrės, njė mesazh i tillė ėshtė shumė frikėsues. Ai mund tė mendojė se jeni ngjitėse, se nuk keni ndėr mend ta lini tė vijojė jetėn e tij, se kėrkoni vėmendjen e tij nė ēdo ēast.

Nė fillim tė njė marrėdhėnieje romantike, meshkujt janė shumė tė alarmuar nga vajzat ngjitėse. Dhe nėse mesazhi yt ėshtė ngjitės qė nė fillim, ai ka gjasa qė tė largohet menjėherė. Unė besoj se dėrgimi i njė mesazhi pas takimit tė parė, pikėrisht nė kohėn kur po shkoni tė flini, ėshtė gjithmonė gjė e mirė, pėr tė mos thėnė e domosdoshme. Por njė mesazh tipik i mirė nė kėtė rast mund tė jetė: “Kalova me tė vėrtetė njė natė shumė tė kėndshme me ty dhe do tė mė pėlqente tė dilnim sėrish”. Kjo mund tė pasohet nga mosdėrgimi i mesazheve pėr disa ditė, pėr tė mos treguar as interes tė madh dhe as mungesė interesi, por thjesht pėr ta lėnė lidhjen tė qetėsohet, nė mėnyrė qė edhe dėshira tė rikthehet me forcė pas disa ditėsh.

Duke i bėrė gjėrat nė kėtė mėnyrė, pas takimit tuaj tė parė ai ka krijuar njė pėrshtypje pozitive pėr ty, por gjithashtu ti ia ke bėrė tė qartė se ke jetėn tėnde. Ai vetė e kupton se mund tė vijojė jetėn e vet dhe se lidhja me ty do tė jetė njė gjė e mirė shtesė, pėr tė cilėn nuk ka pse tė sakrifikojė asgjė.

“Duhet tė flasim.”

Njė mesazh ėshtė njė lloj “vrasėsi” pėr lidhjen dhe nuk ka rėndėsi nėse e dėrgoni nė mėngjes apo nė mesnatė. Njė mesazh i tillė ėshtė mė shumė njė qortim, njė tėrheqje vėmendjeje pėr diēka shumė tė gabuar qė ka bėrė ai. Dhe pėr mė tepėr, ai do tė duhet tė marrė me mend se ēfarė ka bėrė ose ēfarė ka ndodhur qė tė ka mėrzitur, pėr shkak se ju nuk jepni shpjegime.

E di qė njė vajzė mund tė dėrgojė njė mesazh tė tillė nė pėrpjekje pėr ta nxjerrė jashtė loje njė djalė ose pėr tė krijuar tek ai ndjenjėn e njė shqetėsimi urgjent, kur ajo ndihet e mėrzitur. Por ka gjasa qė ai do ta shohė njė mesazh tė tillė thjesht si njė kurth dhe burim tė njė frustrimi para se tė mėsojė se pėr ēfarė bėhet fjalė realisht.

Pra, nėse ke nevojė tė krijosh situatėn “ne duhet tė flasim” me dikė, thjesht merre nė telefon dhe thuaji se ēfarė nuk shkon, ose lėri njė mesazh zanor nėse ai nuk e ngre telefonin. Dėrgimi i njė mesazhi ėshtė thjesht njė torturė pėr tė dhe as nuk do ta zgjidhė problemin tuaj.

“OK”

Unė dashuroj tė dėrgoj mesazhe dhe nė disa raste, mesazhet e mia bėhen tregime tė shkurtra, ku pėrshkruhet pothuajse ēdo gjė qė mė ndodh gjatė ditės. Por nėse dikush mė pėrgjigjet me vetėm dy germa, atėherė duket sikur personi nė fjalė nuk ėshtė fare i interesuar pėr mua.

“Sapo pashė kėpucėt mė tė bukura nė botė.”

Ky mesazh mund tė jetė shqetėsues pėr njė djalė nė dy mėnyra tė ndryshme. E para, ai mund ta marrė kėtė si njė kėrkesė pėr para pėr tė paguar kėto kėpucėt e bukura, ose ai mund tė mendojė se po ecėn drejt “zonės sė miqve” me ju nė vend qė tė mendojė nė rolin e tė dashurit. Mesazhet rastėsore mbi ēėshtje materiale mund tė ngjajnė si komplote pėr ta bėrė njė mashkull tė mendojė se kėrkoni qė ai t’ju blejė diēka. Burrat duan qė gratė tė jenė tė drejtpėrdrejta pėr atė qė kėrkojnė, dhe ato do tė pėlqenin mė shumė t’ju dėgjonin tė thoshit “dua tė m’i bėsh dhuratė kėto kėpucė”, dhe natyrisht do tė ishte mė mirė qė njė kėrkesė e tillė tė bėhej ballė pėr ballė, jo me mesazh.

Ēdo mesazh qė fillon me fjalėt “mamaja ime tha se ne duhet tė…”

Nėse ke probleme tė rėndėsishme jete, dashurie apo marrėdhėnieje pėr tė zgjidhur, t’i dėrgosh mesazh atij pėr tė thėnė se mamaja jote i ka zgjidhur tė gjitha problemet duke zgjedhur lėvizjen e ardhshme nė jetėt tuaja… epo, na vjen keq ta themi, por ai ka shumė pak gjasa ta pėlqejė diēka tė tillė. Njė mashkull dėshiron tė dijė se ju tė dy do tė merreni me ulje-ngritjet e jetės sė bashku dhe megjithėse ai e di se prindėrit mund tė jenė kėshilltarė tė ēmuar, dėshiron gjithashtu tė dijė se ka njė kufi qė nuk do tė kapėrcehet kur vjen fjala pėr tė folur rreth problemeve tė marrėdhėnieve tuaja me mamanė apo babanė tuaj. Duhet tė pėrcaktoni mirė kufirin mbi ēfarė mund tė flitet nga marrėdhėnia juaj me tė tjerėt dhe ēfarė duhet tė mbetet ngushtėsisht mes jush.

“Sapo u takova/fola rastėsisht me ish tė dashurin tim.”

E shkuara ka njė mėnyrė shumė tė keqe tė rishfaqjes, shpesh nė momentin mė tė gabuar dhe pėr shkak se jetėt e kaq shumė njerėzve janė transferuar nė internet, nuk ėshtė shumė e pazakontė qė t’ju dalin nė “Facebook” ish-ėt. Sigurohu qė ēdo problem me ish-in tė jetė jashtė jetės tėnde, nė mėnyrė qė e shkuara tė mos kthehet nė njė forcė helmuese pėr mundėsitė e tua pėr lumturi. Lėri dashuritė e vjetra tė ikin e mos pėrmend asnjė prej tyre kurrė. (marre nga Shqip)E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Mesazhet qe mund ta trembin nje mashkull!

Mesazh nga Burrelsja prej 1/3/2013, 14:38

“Sapo u takova/fola rastėsisht me ish tė dashurin tim.”

E shkuara ka njė mėnyrė shumė tė keqe tė rishfaqjes, shpesh nė momentin mė tė gabuar dhe pėr shkak se jetėt e kaq shumė njerėzve janė transferuar nė internet, nuk ėshtė shumė e pazakontė qė t’ju dalin nė “Facebook” ish-ėt. Sigurohu qė ēdo problem me ish-in tė jetė jashtė jetės tėnde, nė mėnyrė qė e shkuara tė mos kthehet nė njė forcė helmuese pėr mundėsitė e tua pėr lumturi. Lėri dashuritė e vjetra tė ikin e mos pėrmend asnjė prej tyre kurrė.
aaahahaah e bejn shumica vajzace ndaj lidhjet e tyre jan shum tshkurtra e jo tgjata aq sa duan ato

    Ora ėshtė 15/7/2018, 21:10