Venera, zėri mė i mirė shqiptar

Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Venera, zėri mė i mirė shqiptar

Mesazh nga Vizitor prej 26/1/2013, 13:42

Venera, zėri mė i mirė shqiptar  F.0126004554523_m

Venera ėshtė fituesja e edicionit tė dytė tė spektaklit tė talentėve tė kėndimit, The Voice of Albania, pas njė finale tė jashtėzakonshme tė zhvilluar tė premtėn mbrėma, e qė zgjati deri vonė pas mesnate.

Kjo nuk ishte njė finale e rėndomtė, por njė finale qė do tė mbahet gjatė nė mend. Kjo pėr shkak se edicioni i dytė i The Voice of Albania u kompletua me njė mbrėmje tė fundit e cila u mrekullua nga realizimi i jashtėzakonshėm me zėra tė fantastik.

Matej, Mjellma, Venera dhe Jozefina ishin protagonistėt e finales sė madhe. Qė tė gjithė kėnduan nga dy kėngė. Secili mė i miri se tjetri, performuan nė skenėn e gjigante nėn instrumentet ‘live’ dhe ashtu si trajnerėt Alma, Sidriti, Eltoni dhe Miriami, edhe shikuesit anė e mbanė trojeve shqiptare ishin dėshmitarė tė interpretimeve epike.

Ishte pėrshtypja qė Matej do tė mund ta fitonte spektaklin, por kjo nuk ndodhi. Performanca e tij e dytė i kaloi tė gjithė kufinjt e reales, por Venera i bėri ballė dhe shqiptarėt vendosėn qė vajzėn nga Struga e Maqedonisė ta kurorėzojnė fituese.


Venera, zėri mė i mirė shqiptar  Venera350

“Jam tejet e emocionuar, ju faleminderit tė gjithėve. Nuk e kam pritur, e pabesueshme... e pabesueshme”, ishin fjalėt e para tė Venerės pasi e mėsoi lajmin nė skenėn e madhe, teksa lotėt nė fytyrėn e saj nuk merrnin fund.

Pėrkundėr disfatės edhe tri kandidatėt e tjerė u ndjenė tė kėnaqur nga epilogu i spektaklit dhe pritet qė sė shpejti edhe tė lansojnė karrierat e tyre muzikore.

Vlen tė pėrmendet realizimi nga njė planet tjetėr i Top Media pėr The Voice of Albania, qė edhe njė herė u tregua shembull qė duhet tė ndiqet nga mediat tjera pėr evoluimin medial dhe kėnaqėsinė qė i ėshtė ofruar shqiptarėve.

A e meritoi Venera fitoren nė The Voice of Albania? Shprehuni nė hapėsirėn pėr komente... /Telegrafi/
Natalie
Natalie
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 01/01/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 9340
<b>Pikėt</b> Pikėt : 17547
<b>Votat</b> Votat : 68
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : If you can't be kind, than be quiet.

Buzqeshje Re: Venera, zėri mė i mirė shqiptar

Mesazh nga Natalie prej 26/1/2013, 19:15

E meritonte me te vertet,,,ishte nder me te mirat ne finale...zeri i saj brilant dhe shume pozitv te gezonte kur e degjoje...mua per vete me ka pelqyer dhe kam qene fans e saj..ishte supper.. ;)Venera, zėri mė i mirė shqiptar  Fb_cover_947d36da-224d-4933-874f-0e36a655f59c

    Ora ėshtė 23/7/2019, 09:26