Meshkujt nuk preferojnė femrat kėmbėgjata?

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Meshkujt nuk preferojnė femrat kėmbėgjata?

Mesazh nga Vizitor prej 25/1/2013, 12:10Meshkujt tė cilėt gjenden para zgjedhjes mes femrave, kėmbėt e tė cilave pėrbėjnė gjysmėn e gjatėsisė sė saj tė pėrgjithshme dhe femrave, kėmbėt e tė cilave janė mė tė gjata se pjesa tjetėr e trupit, pjesa mė e madhe zgjedhin ato qė janė ndėrtuar mė proporcionalisht, ka treguar hulumtimi.
Nė testimin i cili ėshtė kryer me pėrdorimin e fotografive tė femrave me proporcione tė ndryshme kanė marrė pjesė njė mijė meshkuj dhe femra. Pas shikimit tė fotografive meshkujt ėshtė dashur tė zgjedhin ato qė dukeshin mė atraktive pėr ta derisa nga femrat ėshtė pritur tė pėrpiqen tė parashikojnė se ēfarė do tė zgjedhin meshkujt.

Rezultatet kanė qenė mjaft befasuese, veēanėrisht pėr femrat tė cilat mė shumė kanė menduar se meshkujve do t'u pėlqejnė femrat me kėmbė tė gjata, por ata nė masė tė madhe kanė zgjedhur femrat me konstruksion proporcional. Tė befasuar kanė qenė edhe hulumtuesit e Universiteti londinez Westminster ku ėshtė kryer testimi. Ata kanė konsideruar qė kėmbėt e gjata tė femrave nė sytė e meshkujve gjithmonė konsiderohen tregues tė shėndetit tė mirė dhe pamjes tėrheqėse.

Edhe pse nuk mund vėrtetojnė me siguri se cili ėshtė shkaku i rrėzimit tė kėtij miti, hulumtuesit dyshojnė qė bėhet fjalė pėr frikėn e nėnvetėdijshme nga ekstremet, respektivisht devijimit nga mesatarja. Si shembull pėrmendet mendimi qė femrat me kėmbėt e gjata, tė cilat zakonisht kanė ije tė ngushta, mund tė kenė probleme nė shtatzėni dhe lindje, dhe pasi pėr tėrheqjen seksuale burimi kryesor ėshtė instinkti pėr riprodhim, konsiderohet qė ky mund tė jetė elementi kyē i cili ka meritė pėr rezultatet e tilla tė papritura.


Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Meshkujt nuk preferojnė femrat kėmbėgjata?

Mesazh nga Burrelsja prej 23/2/2013, 09:06

eh lum un ateher qe sqenkam e aq e gjat aaaahaaaa

    Ora ėshtė 10/12/2018, 10:38