Real, kapitenėt nuk duan Mourinhon

Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Real, kapitenėt nuk duan Mourinhon 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Real, kapitenėt nuk duan Mourinhon

Mesazh nga Arlo prej 24/1/2013, 19:10

Real, kapitenėt nuk duan Mourinhon Reali

‘Marca’ publikoi mėngjesin e sotėm lajmin se kapitenėt e Real Madrid, Iker Casillas dhe Sergio Ramos, i kanė kėrkuar presidentit Florentino Perez largimin e trajnerit Jose Mourinho.

Por, nė orėn 13:00 vetė presidenti i klubit madrilen ka thirrur njė konferencė pėr shtyp pėr tė pėrgėnjeshtruar lajmin.

“Gjithēka qė ėshtė shkruar ėshtė e rreme. Nė drekėn qė kam mbajtur me kapitenėt e skuadrės nuk ka pasur asnjė ultimatum pėr teknikun. Ishte njė takim i zhvilluar nė njė klimė tė mrekullueshme dhe asnjė prej 4 pjesėmarrėsve nė tė nuk ka folur me shtypin. Kėrkoj qė lajmi tė pėrgėnjeshtrohet menjėherė”, u shpreh me tone tė larta Florentino Perez.

“Ėshtė e papranueshme qė tė publikohen lajme false pėr tė arritur objektiva mediatike”, shtoi presidenti i Real Madrid.

Komunikatė e Iker Casillas dhe Sergio Ramos: Mbėshtesim Jose Mourinhon!

Pas konferences pėr shtyp tė Florentino Perez, Real Madrid publikoi nė faqen zyrtare nė internet njė komunikatė tė pėrbashkėt tė Iker Casillas dhe Sergio Ramos, kapitenėve tė ekipit.

Ja teksti i plotė:

Pas publikimit tė informacionit tė ditės sė sotme, si dy kapitenėt e parė tė Realit tė Madridit duam tė komunikojmė sa mė poshtė:

1. Nė mbledhjen e zhvilluar tė martėn me presidentin dhe drejtorin e pėrgjithshėm tė klubit nuk kemi dhėnė asnjė ultimatum pėr trajnerin.
2. Si kapitenė tė skuadrės refuzojmė kategorikisht pėrfshirjen e emrave tanė nė njė informacion krejtėsisht tė rremė.
3. Mbėshtesim trajnerin tonė, Jose Mourinho, tė cilin e respektojmė jashtėzakonisht shumė.
4. Duam tu themi ortakėve dhe tifozėve tė Realit tė Madridit se jemi tė bindur qė vetėm bashkimi do tė na ēojė nė kapėrcimin e ēdo pengese qė na paraqitet pėrgjatė sezonit.

Forca Real Madrid!

Iker Casillas dhe Sergio RamosKa zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!

    Ora ėshtė 25/8/2019, 05:36