Tri lloje tė vajzave qė duhen shmangur

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Tri lloje tė vajzave qė duhen shmangur

Mesazh nga Vizitor prej 23/1/2013, 14:15Pėr disa meshkuj, pothuajse secila vajzė ėshtė e mirė deri kur tė ndahen nga ato, por me disa pjesėtare tė gjinisė sė bukur ėshtė mė mirė qė tė mos hyhet nė lidhje tė thella.
Ish e dashura
Mė sė miri ėshtė qė tė mos pėrsėriten lidhjet e mėparshme, nėse tashmė gjėrat kanė pėrfunduar keq pėr ju. Sė pari pėr shkak se shihet qė nuk keni qenė njėri pėr tjetrin, e ndoshta edhe keni pasur probleme serioze, tė cilat mund tė jenė pengesė, nėse e rifilloni lidhjen. Nuk ėshtė e pazakontė nėse mendoni pėr ish tė dashurėn nė ndonjė moment dobėsie, sidomos nėse jeni tė vetmuar. Por, duhet tė mendoni mirė pėr arsyet pse jeni ndarė para se t'i ktheheni lidhjes sė gabuar, sepse mė vonė do tė pendoheni.

Motra e shokut mė tė mirė
Shmangni lidhjet intime me motrėn e shokut tuaj mė tė mirė, jo vetėm qė do ta shkatėrroni miqėsinė me shokun mė tė mirė, nėse gjėrat nuk funksionojnė ndėrmjet jush, shanset janė shumė tė mėdha qė ta pranoni ndonjė goditje pėr shkak tė lėndimit tė motrės sė tij. Gjithashtu, mund ta harroni mundėsinė pėr t'u ankuar kur gjėrat tė mos shkojnė mirė ndėrmjet jush, sepse bėhet fjalė pėr njė konflikt direkt tė interesave nė rastin e tij, e ai nuk do tė mund tė qėndrojė gjithmonė nė anėn tuaj.

Ish e dashura e shokut tuaj
Nėse e ēmoni shokun, dhe lidhja juaj me tė ėshtė e rėndėsishme, shmangeni nisjen e ndonjė lidhjeje me ish tė dashurėn e tij. Lajmi pėr lidhjen me tė do tė pėrhapet shpejt nė rrethin e miqve dhe nuk do t'i sjellė asgjė tė mirė reputacionit tuaj. Pėrveē kėsaj, rrethanė vėshtirėsuese pėr lidhjen tuaj mund tė jetė edhe fakti qė ai ende vuan pėr tė dhe do tė jetė shumė e pakėndshme nėse vendosni tė shoqėrohem me miq tė pėrbashkėt, gjė qė do tė thotė edhe takim tė tij me ish tė dashurėn.
/Telegrafi/


Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Tri lloje tė vajzave qė duhen shmangur

Mesazh nga Burrelsja prej 23/2/2013, 09:07

Ish e dashura e shokut tuaj
Nėse e ēmoni shokun, dhe lidhja juaj me tė ėshtė e rėndėsishme, shmangeni nisjen e ndonjė lidhjeje me ish tė dashurėn e tij. Lajmi pėr lidhjen me tė do tė pėrhapet shpejt nė rrethin e miqve dhe nuk do t'i sjellė asgjė tė mirė reputacionit tuaj. Pėrveē kėsaj, rrethanė vėshtirėsuese pėr lidhjen tuaj mund tė jetė edhe fakti qė ai ende vuan pėr tė dhe do tė jetė shumė e pakėndshme nėse vendosni tė shoqėrohem me miq tė pėrbashkėt, gjė qė do tė thotė edhe takim tė tij me ish tė dashurėn.kungulli

    Ora ėshtė 15/12/2018, 05:48