Kur seksi ėshtė mė i mirė?

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Kur seksi ėshtė mė i mirė?

Mesazh nga Vizitor prej 11/1/2013, 09:06Edhe pse lidhjet seksuale pa ndonjė obligim sjellin eksitim, kėnaqėsia ėshtė mė e madhe kur seksi ėshtė pjesė e dashurisė, pėrkatėsisht nė lidhje apo martesė.
Edhepse shumica betohen se seksi pėr njė natė ėshtė mjaft me pasion, shkencėtarėt australianė vėrtetojnė se mė i mirė ėshtė kur ėshtė pjesė e lidhjes stabile, apo nė martesė.

Nė hulumtimi kishin marrė pjesė 40 vullnetarė - 20 qė nuk ishin nė lidhje dhe 20 tė tjerė qė ishin nė lidhje, apo tė martuar. Tė anketuarit u ishin pėrgjigjur pyetjeve nė lidhje me kėnaqėsitė seksuale qė pėrfshijnė paralojėn, vetė aktin seksual, orgazmėn, si dhe periudhėn pas pėrfundimit tė seksit. Ishte vėrtetuar se kėnaqėsi mė tė madhe nė pėrgjithėsi kishin ata qė ishin nė lidhje, apo ishin tė martuar. Pėrgjigjet e tyre kishin treguar shkallė mė tė lartė kėnaqėsie.

Seksi ėshtė mė i mirė kur ėshtė pjesė e dashurisė, sepse partnerėt e njohin mirė njėri-tjetrin dhe dinė si reagon trupi i njėrit dhe partnerit - tjetėr. /Telegrafi/


    Ora ėshtė 21/10/2018, 18:11