Ja kartėmonedha e re prej 5 eurosh, ne qarkullim nga maji!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Ja kartėmonedha e re prej 5 eurosh, ne qarkullim nga maji!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 10/1/2013, 22:30Janė tė pakta, por dominuese ndryshimet e pėrshtatura pėr kartėmonedhat e reja prej 5 eurosh, qė janė prezantuar sot nė Frankfurt nga presidenti i Bankės Qendrore Evropiane, Mario Draghi. Disa elementė kanė mbetur identikė, pasi kartėmonedhat e reja tė euros, tė serisė sė quajtur "Europa", kanė tė njėjtat dizenjo tė serisė sė parė dhe tė njėjtat ngjyra dominuese. Ndryshojnė vetėm dimensionet dhe pozicionet e dizenjove arkitektonike, madhėsia e numrave dhe harta e Evropės, pėrderisa u desh tė llogaritej edhe se nga viti 2002, tė tjerė vende si Malta e Qipro kanė hyrė si pjesė e BE-sė. Pritet qė kjo kartėmonedhė tė hyjė nė qarkullim nga 2 maji dhe nė vjeshtėn e kėtij viti parashikohet qė kėto kartėmonedha tė jenė mė tė pėrhapura se ato tė serisė sė parė. Do tė ketė tė reja edhe pėrsa i takon prerjeve tė tjera tė euros, por do tė hidhen nė qarkullim nė rend rritės, domethėnė 10, 20, 50, 100, 200 e nė fund 500 euro. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/10/2018, 23:40