Profesionet me stresuese dhe me relaksuese te 2013-es!

Share
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Profesionet me stresuese dhe me relaksuese te 2013-es!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 10/1/2013, 22:17Zbuloni cilat do jene profesionet me stresuese dhe me relaksuese te 2013-es.


Profesionet me stresuese

Ne majėn e profesioneve me stresuese ėshtė ai i ushtarakut. Ushtaret ndiqen nga drejtuesit e sigurimit. Ne vendin e trete janė zjarrfikėsit. Rrezik, lodhje fizike dhe orare te tejzgjatura janė ato qe i klasifikojnė kėto profesione si me stresueset. Ja lista e plote.

• Ushtarak
• Punonjės sigurie
• Zjarrfikės
• Pilot
• Marrėdhėnie me publikun
• Shef ndėrmarrjeje
• Foto gazetar
• Gazetar ne njė gazete
• Shofer taksie
• Polic

Profesionet me pak stresuese dhe me relaksuese

Njė rroge e mire, pushime me te gjata, mundėsi me te mėdha pėr te ecur para ne karriere, me pak rreziqe pėr shėndetit... Profesioni me pak stresues pėr 2013-ėn parashikohet te jete ai pedagogut. Ndryshe nga profesorėt e gjimnazit ata kane te bėjnė me studente me te rritur dhe me te pjekur te cilėt janė te interesuar pėr te dėgjuar dhe janė me entuziaste. Ne vend te dyte janė rrobaqepėsit. Edhe pse duhet te pėrqendrohen me tepėr tek detajet, ata kane mundėsi te zgjerojnė imagjinatėn dhe punojnė ne njė mjedis te qete. Ne vendin e trete klasifikohen punonjėsit e arkivave neper spitale. Ja lista e plote me profesionet me pak stresuese.

• Pedagog
• Rrobaqepės
• Punonjės i arkivės se njė spitali
• Argjendar
• Punonjės ne laboratorė mjekėsorė
• Audiolog
• Dietolog
• Parukier
• Punonjės biblioteke

/ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 18/2/2019, 19:15