Gjermani, ne 3 qytete femijet e pare te 2013-es jane shqiptare!

Share
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Gjermani, ne 3 qytete femijet e pare te 2013-es jane shqiptare!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 9/1/2013, 17:15Fėmija i parė nė spitalin Bobingen/Schėabmünchen ėshtė Diar Vllahiu, me origjinė nga Kosova. Marigona Vllahiu, nėnė e tre fėmijėve kishte pritur deri nė minutat e fundit nė shtėpi dhe me pas iu drejtua maternitetit.Nė qytetin Volkmarsen nė ora 01:02 minuta me datėn 1.1.2013 i pari qė pa dritėn ishte fėmija tjetėr me origjinė nga Kosova, Loriku, fėmija i katėrt i Hasijes dhe Hasan Sllatinės. Tė pranishėm nė spital ishin edhe 3 fėmijėt e tjerė Aurela 12 vjeēare, Aulanga 9 vjeēare si dhe Elkida 4 vjeēare.

Ato u gėzuan shumė pėr vėllain e tyre tė sapolindur dhe shpjeguan se ky ishte viti i ri qė i solli gėzimet mė tė mėdha dhe dhuratėn mė tė mirė pėr kėtė familje. Nė regjionin Ruhr nė qytetin Lüne fėmija i parė i lindur nė vitin 2013 ishte po ashtu shqiptar, Adijoni. Prindėrit Murat dhe Flora Krasniqi thanė se foshnja e tyre lindi nė orėt e para tė vitit 2013. Mediat gjermane shkruajnė se kėtė vit ishte hera e parė qė shqiptarėt bėhen pjesė e kėsaj liste. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 21/2/2019, 14:37