Sandėrlendi, njė ide pėr Lorik Canėn

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Sandėrlendi, njė ide pėr Lorik Canėn

Mesazh nga Albatros prej 7/1/2013, 01:03

Lorik Cana mund tė rikthehet nė Angli te Sandėrlendi. Lajmin e bėjnė tė
ditur mediat britanike. Sipas kėtyre tė fundit, kapiteni i Kombėtares
shqiptare ėshtė duke kėrkuar njė skuadėr tė re, pasi nuk do tė qėndrojė
mė te Lacio. “Lorik Cana ėshtė duke kėrkuar njė rikthim nė Premier Ligė.
Me shumė mundėsi, nėse kjo ndodh, atėherė ai pritet t’i bashkohet
Sundėrlendit, ku luajti nė sezonin 2009-2010″, – shkruanin dje mediat
angleze. Nė fakt, prej muajsh flitet pėr njė largim tė Canės nga
bardhekaltėrit. Madje, edhe vetė 29-vjeēari, gjatė njė interviste pėr
mediat italiane, ka pranuar nė fundvitin e kaluar se mund tė largohet nė
verėn e 2013-s nga Lacio. Cana nuk ėshtė njė titullar fiks te skuadra
italiane dhe kjo ka bėrė qė ai tė mendojė “divorcin”. Nga 18 javė qė
janė zhvilluar deri mė tani nė Serinė A, Cana ka luajtur nė vetėm 9
takime, kryesisht si zėvendėsues. Vetėm nė ndeshjet e Ligės sė Europės
dhe tė Kupės sė Italisė, kosovari ėshtė preferuar si titullar. Kujtojmė
qė Cana iu bashkua ekipit bardhekaltėr nė sezonin 2011-2012.


    Ora ėshtė 22/8/2019, 01:03