Profesionet e parapelqyera te 2013-es? Ja cilat jane!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Profesionet e parapelqyera te 2013-es? Ja cilat jane!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 4/1/2013, 16:02

 Profesionet e parapelqyera te 2013-es? Ja cilat jane! Df096054-5b1e-4eaa-b9ca-94ec03966299---0-

Doni te dini cilat do jene profesionet me te pelqeyera te 2013-es? Ja cilat renditen ne krye te listes.

Profili i tregetareve

Qe prej vitesh tregetaret jane ata qe renditen ne krye te listes si me dinamiket. Inxhinier tregetar, drejtues shitjesh, agjente shitjesh, etj. Ne fakt ekzistojne disa profile tregetaresh ose shitesish prandaj edhe suksesi i tyre do jete i ndryshem nga njeri-tjetri.

Inxhinieret

Industria me sa duket do ngrihet serish ne kembe dhe do jete nje nder fushat me te parapelqyera. Me e kerkuara do jete aeronautika, agroushqimi dhe farmacia. Per me teper sukses duhet nje pervoje nderkombetare , kontakte me te huajt si dhe te qenit me te hapur ndaj risive.

Informaticienet

Nje pjese e madhe e degeve te informatikes do jene nder me te preferuarat ne 2013-en. Nje nderthurje do jete edhe ajo informatikes dhe marketingut. Mund te permendim ketu specialistet e “e-commerce-it” apo edhe “community managers”.

Specialistet e auditit dhe te kontrollit financiar

Per shkak te krizes qe ka pushtuar nje pjese te botes eshte pare e arsyeshme te ulen kostot pa qene nevoja te pakesohet fuqia punetore. Per kete arsye keshilluesit dhe ekspertet e finances dhe kontabilitetit do jene nder me te preferuarit ne 2013-en.

Restauruesit

Me qellim rikthimin ne gjendje te mire te shume ndertesave apo objekteve do kerkohen mjaft restaurues. Gjithcka per qellime turizmi. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 25/5/2019, 13:16