Llojet e meshkujve nga tė cilėt duhet tė hiqni dorė

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Llojet e meshkujve nga tė cilėt duhet tė hiqni dorė

Mesazh nga Vizitor prej 31/12/2012, 08:27Bota ėshtė pėrplot me meshkuj tė hijshėm. Shumica prej tyre janė persona tė mirė, tė cilėt do tė sillen mirė me juve, e pjesa tjetėr janė fatkeqėsi e pastėr. Ja disa shenja paralajmėruese nėse nuk dėshironi tė pėrfundoni me zemėr tė thyer.
Mashkullin, i cili nuk e ka festuar ditėlindjen tuaj sė bashku
Pa marrė parasysh a keni organizuar njė aheng tė vogėl pėr miq nė bar, a restorant, apo keni vendosur qė ditėlindjen ta festoni nė shtėpi, duke shikuar njė film tė tetėdhjetave, mashkulli me tė cilin jeni nė lidhje duhet tė jetė me juve. Pos nėse jeton larg, apo ėshtė i preokupuar me obligime tė shumta, tė pakta janė shfajėsimet qė do tė mund ta arsyetonin mungesėn tuaj. Kur ta festoni ditėlindjen, apo ndonjė pėrvjetor ai duhet tė jetė me juve.

Mashkullin, i cili thotė: tani nuk mund tė jemi bashkė
Jeni tė mahnitur me faktin se sa mirė e kėndshėm ndiheni pranė tij, por pas njė kohe, magjinė e prishė njė arsyetim se mė nuk mund tė jeni bashkė. Ndoshta do t'ju thotė se i ėshtė lajmėruar ish e dashura dhe se ka nevojė t'i pastrojė disa gjėra me veten e tij, ndoshta do tė thotė se i duhet tė pėrqendrohet mė shumė nė karrierė dhe vetėm kėrkon nga ju qė tė jeni tė durueshėm. Do tė kalojnė disa muaj, ndėrsa ju do t'i futeni misionit tė pritjes. Ndoshta do t'ju lajmėrohet nė mes tė natės e mė pas "pason" edhe seksi, ndėrsa mė vonė do ta kuptoni pse kurrė nuk jeni grindur sepse nuk ėshtė hapur ndaj jush dhe nuk e keni njohur mirė. Kjo do tė mjaftojė dhe secili do tė niset rrugės sė vet. Por, ai do t'ju thėrrasė pėrsėri dhe cikli fillon pėrsėri nga e para. Ndalojeni kėtė, menjėherė!

Mashkullin qė ėshtė i sėmurė nga xhelozia
Skenari: keni blerė njė fustan tė ri dhe dėshironi tė dilni me shoqe. Fustani ėshtė paksa i shkurtė. Nėse reagimi i parė ėshtė se ai ju lutė tė mos e vishni kėtė fustan, apo ju propozon tė shtoni edhe njė pjesė, kjo ėshtė diēka, por nėse bėrtet dhe ju bėn tė ndiheni keq problemi ėshtė shumė mė i madh. Sidomos nėse ju quan me emra poshtėrues, apo ju akuzon se e keni tradhtuar. Me rėndėsi ėshtė tė dalloni dy gjėra: nėse mashkulli juaj nuk ndihet rehat shkaku i gardėrobės, tė cilėn e vishni ndoshta do tė duhej ta dėgjonit, por nėse krahas komenteve tė tij kini frikė se ai ju kėrcėnon, ėshtė koha ta shqelmoni.

Mashkullin, i cili kurrė nuk ju dėrgon nė shėtitje
Nuk ka tė bėjė me tė hollat, do tė ishit tė kėnaqur me njė shėtitje krejt tė thjeshtė. Ky ėshtė lloji i mashkullit, i cili ju thėrret vetėm nė banesėn e tij, apo nė ndonjė vend tė fshehtė. Porositė e tija i keni nė arkiv pėr t'ju treguar shoqeve se ai ekziston. Hmm! ndoshta edhe ju e dini se meritoni mė mirė.

Mashkullin qė ėshtė shumė mė i moshuar se sa ju
Ky ėshtė lloji i meshkujve qė refuzojnė ta kalojnė kohėn me shoqėrinė apo familjen tuaj, por ka tė njėjtėn shije tė muzikės, ka pėrfunduar fakultetin dhe qė gjashtė muaj mė parė ka filluar punėn, tė cilėn ia ka siguruar dikush tjetėr. Me tė vėrtetė ky ėshtė njė "humbės".

Mashkulli, i cili ėshtė i pasjellshėm me tė gjithė, pėrveē juve
E dini pėr kėnd e kemi fjalėn apo jo? Ai ėshtė mashkulli me tė cilin porsa keni filluar tė zbaviteni, dhe tė gjithė tė tjerėt ju thonė se ėshtė njė katastrofė qė ecė me kėmbėt e veta. Ai qė nuk ka miq tė afėrt, por ka njė numėr tė madh tė ish tė dashurve, tė cilat i braktisė, pėrpos juve. Ju kėnaqeni nė ndjenjėn se sa tė veēantė jeni, por herėt a vonė porsa tė paraqitet njė pre tjetėr ai do t'ju braktisė. Nė fund ju do t'ju bashkėngjitni atyre qė thonė se ai ėshtė njė idiot mė shumė. /Telegrafi/


Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Llojet e meshkujve nga tė cilėt duhet tė hiqni dorė

Mesazh nga Burrelsja prej 23/2/2013, 09:17

Mashkulli, i cili ėshtė i pasjellshėm me tė gjithė, pėrveē juve
E dini pėr kėnd e kemi fjalėn apo jo? Ai ėshtė mashkulli me tė cilin porsa keni filluar tė zbaviteni, dhe tė gjithė tė tjerėt ju thonė se ėshtė njė katastrofė qė ecė me kėmbėt e veta. Ai qė nuk ka miq tė afėrt, por ka njė numėr tė madh tė ish tė dashurve, tė cilat i braktisė, pėrpos juve. Ju kėnaqeni nė ndjenjėn se sa tė veēantė jeni, por herėt a vonė porsa tė paraqitet njė pre tjetėr ai do t'ju braktisė. Nė fund ju do t'ju bashkėngjitni atyre qė thonė se ai ėshtė njė idiot mė shumė. /ca tbej se kshu jan gjith cunat e burrelit lene ma mir trri nder sesa tmerrem me te xppp

    Ora ėshtė 17/10/2018, 09:35