Viti i parė i martesės ėshtė mė i palumturi

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Viti i parė i martesės ėshtė mė i palumturi

Mesazh nga Vizitor prej 31/12/2012, 08:25Hulumtimi mė i ri i Qendrės pėr Cilėsinė e Jetės nė Australi tregon se ēiftet nė vitin e parė tė martesės janė mė tė palumtur.
Ēiftet nė vitin e parė tė tyre tė martesės janė mė tė palumtura se sa pas shumė viteve. Nė kėtė hulumtim kishin marrė pjesė rreth 2.000 australianė, derisa lumturia e tyre ishte matur nė shtatė fusha, si shėndeti, tė arriturat dhe lidhjet nė dashuri.

Prej tė anketuarve ishte kėrkuar qė kėto segmente tė jetės sė tyre t'i vlerėsojnė nga shkalla 0 deri 100, e rezultati mesatar ishte rreth 75 pikė. Personat qė porsa ishin martuar mesatarisht kishin 73,9 pikė, deri nė vitin e dytė tė martesės pikėt ishin shtuar nė 78,4 pikė, derisa tek ata qė pėr 40 vjet rresht ishin nė martesė, rezultati ishte 79,8 pikė.

Udhėheqėsja e studimit Melissa Weinberg konsideron se te ēiftet e porsa martuara lumturia zvogėlohet sepse pas haresė dhe festimit vjen ballafaqimi me realitetin dhe fillon martesa.
/Telegrafi


Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Viti i parė i martesės ėshtė mė i palumturi

Mesazh nga Burrelsja prej 23/2/2013, 09:18

ehh ndaj e urrej dashurin sidomos martesen

    Ora ėshtė 21/10/2018, 18:46