Divorci, ish-gruaja e Berluskonit pėrfiton 3 mln euro nė muaj !

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Divorci, ish-gruaja e Berluskonit pėrfiton 3 mln euro nė muaj !

Mesazh nga LePuRuShJa prej 29/12/2012, 18:183 milion euro nė muaj. Eshtė kjo shifra qė do tė pėrfitojė ish-bashkėshortja e Silvio Berluskonit, Veronica Lario, pas vendimit tė dhėnė nga gjykata civile e Milanos. Pėrfundon kėshtu pas tre vjetėsh betejė, procesi i ndarjes mes ish-kryeministrit tė Italisė dhe gruas sė tij. Gjykata vendosi qė kavalieri tė mbajė pasurinė, ndėrsa Veronika do tė pėrfitojė njė ēek prej 100 mijė euro nė ditė, 3 milion nė muaj, ose 36 milion euro ēdo vit, bazuar nė kriteret e nenit 156 tė kodit civil. Megjithė shumėn marramendėse, ish-gruaja e Berluskonit del nga kjo ēėshtje pa asnjė pronė tė patundshme. Pėrgjatė kėtij procesi tė gjatė mes dy njerėzve qė kanė qėndruar bashkė prej 30 vjetėsh dhe tė martuar prej 22 vjetėsh, pati njė moment kur dukej se ēifti mund tė arrinte njė marrėveshje, pas ofertės qė Veronika tė mbante Villa Belvedere, qė e kishte shumė pėr zemėr, sepse ka jetuar 20 vjet dhe aty ka rritur tre fėmijėt e saj. Ky vendim i gjykatės nuk i lejon gjithashtu Veronikės tė “fusė hundėt” as nė perandorinė “Finincest” tė Berluskonit, ndėrsa 3 fėmijėt me tė pėrfitojnė 7.5 % tė kompanisė, ndryshe nga dy fėmijėt e mėdhenj tė martesės sė parė qė janė nė krye tė grupit.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 16/10/2018, 12:01