Perurohet treni me shpejtesi rekord qe ia merr avionit (video)

Share
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Perurohet treni me shpejtesi rekord qe ia merr avionit (video)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 27/12/2012, 19:10Pėrshkon me shpejtėsi tė lartė itinerarin mė tė gjatė nė botė, duke lidhur ekstremin verior te kryeqytetit Pekin me metropolin e Guangzhou. Bėhet fjalė pėr plot 2298 kilometra udhėtim nė 12 orė e 30 minuta. Njė tjetėr hap pėrpara nė planin e modernizmit tė transportit hekurudhor tė Republikės Popullore Kineze. "Sigurisht do tė preferoj trenit ndaj avionit - rrėfen njė gazetar qė gjendet nė bordin e trenit -. Nga qendra e Pekinit ėshtė shumė e thjesht tė arrish nė stacion. Kurse pėr tė shkuar nė aeroport ėshtė gjithēka mė e ndėrlikuar, pėr bagazhin, pėr biletėn, prandaj mund tė them se treni zgjidh shumė probleme". Mirėpo, hallka mė problematike mbtet siguria, si pasojė e shumė skandaleve dhe incidenteve tė ndodhura me pėrurime tė mėparshme hekurudhore, gjė qė ka ndikim nė besueshmėrinė e shėrbimit.
E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 21/2/2019, 14:37