Viti 2012, yjet qe u shuan...!

Share
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Viti 2012, yjet qe u shuan...!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 26/12/2012, 12:18Kėngėtarja dhe aktorja amerikane Whitney Houston ka ndėrruar jetė nė moshėn 48 vjeēare nė Los Angelos. Ajo ėshtė gjetur e vdekur nė “Beverly Hilton Hotel”, nė muajin shklurt.Shkaqet e vdekjes se saj ende nuk janė zbardhur nga autoritetet policore ndėrsa zyrtaret kanė bėrė me dije se nuk ka shenja vrasjeje.

Prezantuesi i njohur amerikan i emisioneve muzikore-argėtuese pėr afėr gjashė dekada, Dick Clark, ka vdekur nė moshėn 82 vjeēare nga njė sulmi masiv nė zemėr nė Santa Monica tė California-sė.Clark e filloi karreirėn televizive bashkė me vetė televizionin, ndėrsa shikuesit anekėnd botės do ta mbajnė mend edhe pėr natėn e ndėrrimeve tė moteve ku ē’prej vitit 1972 ishte ai qė nga sheshi Times Square nė Neė York udhėhiqte programin festiv tė vitit tė Ri nė Amerikė.Edhe nė vitin qė shkoi ai pėr herė tė fundit do tė numėronte sekondat e fundit tė vitit plak pėr tė ju uruar ‘Gėzuar Vitin e Ri,” nė momentin kur topthi nė Times Square nė rėnie shėndrriste me drita numrin magjik plotė optimizėm, 2012.


Nė moshėn 63 vjeēare mbretėresha e diskotekave, Donna Summer vdiq nga kanceri nė Napoli.
E njohur si mbretėresha e diskotekave, Summer lindi nė Boston nė vitin 1948. Ajo ėshtė pesė herė fituese e ēmimeve Grammy dhe u bė e famshme nė vitet e 70-ta me hitet si “Last Dance”, “Hot Stuff” dhe “Bad Girls

Pas problemeve me depresionin, Leslie Carter i ka dhėnė fund jetės me anė tė njė overdoze.25 vjeēarja u gjet e vdekur nė shtėpinė e saj nė Nju Jork. Ajo la pas edhe vajzėn e saj 10-muajshe


Aktori i nominuar pėr cmimin “Oscar”, Michael Clarke Duncan ka humbur jetėn nė moshėn 54 vjecare.Duncan ėshtė i famshėm mė sė shumti pėr rolin e tij nė filmin hit “Green Mile”(Milja e Gjelbėrt) pėrkrah Tom Hanks, apo nė filmin fitimprurės “Armagedon” me Bruce Uillis.Mes shumė roleve tė tjera, ai ka qenė edhe njė prej zėrave nė filmin e animuar Kung Fu Panda.

Djali i aktorit Silvester Stallone, ėshtė gjetur i vdekur nė shtepine e tij ne Los Angeles. Nga hetimet paraprake dyshohet se vdekja mund te jete shkaktuar nga nje overdoze, pasi pranė trupit u gjeten pilula te shumta. Sage Stallone ishte njė njeri i talentuar dhe i mrekullueshėm, humbja e tij do tė ndihet pėrgjithmonė..

Krijuesi legjendar i show-t amerikan Soul Train, Don Cornelius ka vrarė veten me armė zjarri nė shtepine e tij nė Kaliforni.


Regjisori hollivudian Tony Scott, i famshėm pėr shumė filma mes tė cilėve edhe ‘Top Gun’, ka vrarė veten duke u hedhur nga njė urė e Los Angeles.68-vjeēari fitoi famėn nė vitet ’80 falė njė serie filmash aksion si ‘Crimson Tide’, ‘Days of Thunder’ dhe ‘Beverly Hills Cop II’. /Albeu/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Viti 2012, yjet qe u shuan...!

Mesazh nga Vizitor prej 26/12/2012, 16:34

Rahmet u paste shpirti pervec atyre qe vrane vehten...sepse nuk duhte bere katil i shpirtit.

    Ora ėshtė 21/2/2019, 15:43