Njė francez fiton 102 milionė euro nė loto!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Njė francez fiton 102 milionė euro nė loto!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 24/12/2012, 02:20Derisa njė pjesė e konsiderueshme e botės e priste nė ankth 21 dhjetorin e kėtij viti, hkaku i paralajmėrimeve pėr kiametin, kjo datė qėlloi tė ishte me fat tė madh pėr njė qytetar tė Francės, i cili ka qėlluar tė gjithė numrat fitues tė eurolotos dhe do t’i marrė saktėsisht 101 milionė e 835 mijė e 641 euro, sa ishin mbledhur nė fondin e “Euro Milion’s”. Si transmeton portali Albinfo, kėto para mjaftojnė pėr blerjen e 2.5 tonė ari.

Kjo ėshtė shuma e tretė mė e madhe e fituar qė nga fillimi i kėsaj loje tė fatit nė Francė. Ēmimi rekorde nė Francė ishte 169 837 010 € dhe ajo ishte fituar mė 13 nėntor 2012.

Lotoja “Euro Milion's” luhet nė nėntė shtete evropiane: Francė, Britani tė Madhe, Spanjė, Luksemburg, Belgjikė, Zvicėr, Portugali, Irlandė dhe Austri.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Njė francez fiton 102 milionė euro nė loto!

Mesazh nga Vizitor prej 24/12/2012, 07:27

Kjameti te ky paska ndodhur? Cka iu bene te gjitha keyre parave...pappappaa cfare halli paska ky njeri!

    Ora ėshtė 19/10/2018, 23:25