Gjėrat e vogla, qė nėnkuptojnė shumė nė dashuri!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Gjėrat e vogla, qė nėnkuptojnė shumė nė dashuri!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 24/12/2012, 01:58Dashuria gjithmonė duhet tė rizbulohet dhe nė mėnyrė konstante duhet tė investohet nė lidhjen e dashurisė. Secili nė marrėdhėnien e tillė duhet sė paku pak tė mundohet, ndėrsa pėr kėtė gjė u nevojitet vetėm pak vullnet i mirė.

Gjėrat e vogla mund tė kenė domethėnie tė madhe, askush nuk pret qė personin e dashur ta mbushim me dhurata tė shtrenjta, tė rėndėsishme janė imtėsitė me tė cilat tė dashurit/tė dashurės do t’i tregojmė se e duam, dėshirojmė ta shohim tė lumtur.

Ėshtė mirė ta gėzoni personin e dashur me tė cilin jeni nė lidhje, dhe sidomos kur kėtė gjė nuk e pret, pra nė njė ditė tė zakonshme kur as nuk e ka ditėlindjen, as nuk ka tė bėjė me ndonjė festė apo datė qė lidhet me lidhjen tuaj. Pėr cilat gjėra tė vogla bėhet fjalė? Po pėr shembull, e dini datėn e saktė kur e keni filluar lidhjen, cili ėshtė grupi i saj i preferuar muzikor apo cilėn ngjyrė e pėlqen, cilėn ėmbėlsirė e adhuron, cilin film e pėlqen etj.

Buzėqeshjen nė fytyrėn e personit tė dashur do ta nxisni me ndonjė ēokollatė, me blerjen e CD-sė ku janė pėrfshirė hitet qė i adhuron ai/ajo, dhuroja librin pėr tė cilin flet qe disa muaj apo blej biletat pėr filmin qė e do, i cili juve nuk ju pėlqen shumė, por pėr hir tė saj do tė sakrifikoheni dhe do tė qėndroni nė kinema afėr saj, derisa filmi tė mos prfundojė. Dhe pra ai/ajo do tė jetė shtesė e befasuar nėse kjo ėshtė njė ditė e zakonshme qė nuk lidhet me asnjė datė.

Mundimin qė e keni investuar tregon se sa e doni dhe sa dėshironi ta shihni tė lumtur personin e dashur. Kėto gjėra nė shikim tė parė tė vogla mund tė bėjnė shumė pėr lidhjen tuaj, me kėto mund ta pushtoni, apo ta ruani afėr vetes pėrgjithmonė tė dashurin/tė dashurėn tuaj.

Ēka mund tjetėr tė ndihmojė qė ta ruajmė pasionin e dashurisė?

- Puthjet: Njėra nga gjėrat mė intime tė cilat mund t’i bėjnė sė bashku janė puthjet. Ato ju mbajnė sė bashku dhe ndėrtojnė lidhjen romantike ndėrmjet jush.

- Porosi tė dashurisė: Lini njėri-tjetrit porosi tė kėtilla. Nė njė letėr shkruani njė mesazh pėr dashurinė tuaj. Dhe lėreni atė atje ku mund ta gjejė dhe tė befasohet pėr tė mirė.

- Pėrgatisni ushqim sė bashku: Shumica thonė qė dashuria kalon nėpėr stomak. Pse mos ta provoni kėtė gjė?

- Qeshni: Humori ėshtė i mirė pėr shėndet. Lėshoni nė televizor ndonjė komedi, tregoni barsoleta, shikoni fotografitė e tuaja tė vjetra, bėni tė gjitha ato qė e dini qė do t’ju bėjnė tė qeshni.

- Argėtohuni: Luani ndonjė lojė apo bėni diēka qė keni bėrė nė fillim tė lidhjes, dhe tė dy jeni argėtuar atėherė.

- Shkėmbeni komplimente: Lėvdojeni tė dashurin/tė dashurėn pėr stilin e ri tė flokėve, bluzėn apo pėrzgjedhjen e rrobave. Komplimentet secili dėshiron t’i dėgjojė. /zeri/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Gjėrat e vogla, qė nėnkuptojnė shumė nė dashuri!

Mesazh nga Burrelsja prej 23/2/2013, 09:21

Qeshni: Humori ėshtė i mirė pėr shėndet. Lėshoni nė televizor ndonjė komedi, tregoni barsoleta, shikoni fotografitė e tuaja tė vjetra, bėni tė gjitha ato qė e dini qė do t’ju bėjnė tė qeshni.e urrej tqesh sepse me bo me fillu me qesh kam frik se sndaloj dot me se qeshuri

    Ora ėshtė 15/7/2018, 21:12