NASA nė YouTube publikoi video ‘Pse nuk erdhi fundi i botės’ (VIDEO)

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje NASA nė YouTube publikoi video ‘Pse nuk erdhi fundi i botės’ (VIDEO)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 21/12/2012, 15:58

Agjencia amerikane pėr drejtori ajrore dhe hulumtimin e kozmosit – NASA me qėllim qė t’i bindė njerėzit se do tė ketė 22 dhjetor 2012, publikoi video-xhirim nė Jutjub, tė titulluar “Pse nuk erdhi fundi i botės”. Studiuesit thonė se thashethemet nė rrjetet sociale dhe nė internet se sot do tė jetė fundi i botės kanė dalė nga interpretimi jo i drejtė i kalendarit tė Majave, i cili pėrfundon mė datėn 21 dhjetor 2012.

”Ky ėshtė vetėm fundi i njė cikli dhe fillimi i njė tė riu. Ėshtė njėjtė si 31 dhjetori, kalendari nuk pėrfundon, por fillon viti i ri me kalendar tė ri nga 1 janari”, deklaroi Don Jomas, udhėheqėsi i programit tė NASA-s pėr hulumtimin e objekteve kozmike, tė cilat janė afėr Tokės. Sipas historisė, sė publikuar nė Internet, planeti i madh Niburu po afrohet drejt Tokės dhe ai do tė jetė shkaku pėr apokalipsin.

”Nėse kjo me tė vėrtetė do tė ishte kėshtu, ne qė para shumė kohėsh do ta shihnim atė planet, nėse nė njėfarė mėnyre do tė ishte i fshehur do ta ndjenim ndikimin e tij mbi planetėt e tjera. Mijėra astronomė, tė cilėt vazhdimisht e vėzhgojnė qiellin asnjėherė nuk e kanė parė atė planet”, theksoi Jomans.
E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: NASA nė YouTube publikoi video ‘Pse nuk erdhi fundi i botės’ (VIDEO)

Mesazh nga Vizitor prej 21/12/2012, 17:07

Urraaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Shpetuammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

    Ora ėshtė 16/10/2018, 11:31