E bukur, apo e zgjuar, femrat ėnde nė dilemė!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje E bukur, apo e zgjuar, femrat ėnde nė dilemė!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 21/12/2012, 07:52E zgjuar apo elegante, e pasur, apo e shėmtuar? Femrat kanė njė marrėdhėnie tė ndėrlikuar dhe kontradiktore me imazhin e tyre, thuhet nė njė sondazh tė realizuar sė fundi.

25 pėrqind e 2 mijė femrave tė pyetura, tė moshės 18-34 vjeē, janė shprehur se do t’u pelqente mė shumė tė shpalleshin top modelja e vitit, sesa tė fitonin ēmimin Nobel pėr paqen. Edhe pse 75 pėrqind e tyre thonė se do tė qethnin kokėn zero pėr t’i shpėtuar jetėn njė tė panjohuri, mė shumė se ¼ e tė pyeturave pranuan se do tė ishin dakord qė miqtė e tyre tė ishin pėrjetė tė shėndoshė, nėse kjo do tė thoshte se ato vetė do tė mbesnin elegante.

Pėrsa i pėrket dilemės sė martesės me njė burrė duke u nisur nga pamja e tij, gjysma e 18-34-vjeēarėve thanė se do tė martoheshin me njė mashkull tė shėmtuar, nėse ai do tė kishte miliona. Sondazhi tregoi se 88 pėrqind e tė anketuarave do tė hiqnin dorė nga celulari, bizhutė dhe tualeti nė kėmbim tė njė miqėsie.

Sondazhi ėshtė kryer nga televizoni amerikan Oxygen. Sipas psikoterapistes Jenn Berman, rezultatet tregojnė se femrat janė njė kombinim i ndėrlikuar i altruizmit dhe materializmit, kotėsisė dhe pasigurisė, besnikerisė dhe vetėsherbimit. Tė dhėnat flasin pėr dyzimin qė ekziston tek secila prej tyre. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: E bukur, apo e zgjuar, femrat ėnde nė dilemė!

Mesazh nga Princesha... prej 21/12/2012, 12:04

E zgjuar apo elegante, e pasur, apo e shėmtuar? Femrat kanė njė marrėdhėnie tė ndėrlikuar dhe kontradiktore me imazhin e tyre, thuhet nė njė sondazh tė realizuar sė fundi.
    Ora ėshtė 19/10/2018, 08:38