Dhurata simbol per festat e fundvitit, cfare te dhurojme!

Share
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Dhurata simbol per festat e fundvitit, cfare te dhurojme!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 19/12/2012, 09:03Festat e fundvitit dhe atmosfera e ngrohte dhe festive qe ato ofrojne nuk mund te kuptohet pa dhuratat.

Dhe meqe jemi shume prane tyre te gjithe mendojne se cfare dhurate do te bejme per festa? Ne do ju japim disa keshilla se cilat jane disa nga dhuratat qe mund ti beni duke i zgjedhur me klas dhe pa e tepruar ne cmim.

Meqe festat jane ne stinen e dimrit pse mos te shfrytezojme klimen per llojin e dhurates sic jane kapucet te shoqeruar pse jo me shall dhe doreza.

Jane te shumta menyrat per te bere nje dhurate duke zgjedhur ngjyren: si kuqe, bardhe me kafe sic jane kufjet per veshet, corapet e trasha, shalli.

Duke kaluar tek me te shtrenjtat sic jane palltot, pelushet, cizmet prej gome por edhe cantat nuk jane nje ide e keqe. Per te kaluar tek dhuratat tipike per femrat sic jane te brendeshmet me forma dhe ngjyra qe mund te ndezin naten e vitit te ri.

Por ato qe gezojne me se tepermi atmosferen festive padyshim qe jane femijet, te cilet preferojne me shume lodra te ndyshme dhe libra. /Infoalbania/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 18/2/2019, 19:15