Mourinho, gazetarit: "Unė jam maja, ti je njė pleh i gazetarisė"

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Mourinho, gazetarit: "Unė jam maja, ti je njė pleh i gazetarisė"

Mesazh nga LePuRuShJa prej 18/12/2012, 12:51

Mourinho, gazetarit: "Unė jam maja, ti je njė pleh i gazetarisė" Morinjo

SPANJĖ - Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho e ka humbur busullėn plotėsisht pas barazimit me Espanyol (2:2) dhe dukshėm ka humbur hapin pėr mbrojtjen e titullit nė La Liga. "Special One" nė mėnyrė tė veēantė dhe arrogante iu drejtua njė gazetari tė revistės "Marca" dhe e fyeu pas ndeshjes nė "Santiago Bernabeu".

"Nė futboll, stafi im profesional dhe unė pėrfaqėsojmė majat, ndėrsa ju jeni plehra tė gazetarisė", kėto janė fjalėt e Mourinhos pėr gazetarin Mark Antony Mean pas dėshtimeve tė tij tė fundit. Pas konferencės sė rregullt pėr shtyp, gazetari i “Marca” ka dashur tė pėrshėndesė Moun, por Jose e refuzoi duke vazhduar ta fyejė rėndė nė gjuhėn portugeze.

"Mė kanė thėnė se je njė bir kurve dhe njė person i keq, por kam besuar se nuk ėshtė kėshtu. Tani e kuptoj se ju jeni kundėr Real Madridit dhe kundėr meje. Do tė tė respektoj gjersa jam trajner i Realit, por njė ditė edhe ti do tė ndryshosh dhe pastaj ne do tė takohemi nė rrugė, " shtoi Mourinho.

/Koha Ditore/Shekulli Online/M.A./E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/6/2019, 12:03