Perkrahesit e Maya-ve perfundojne ne pranga…!

Share
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Perkrahesit e Maya-ve perfundojne ne pranga…!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 18/12/2012, 11:21Te pakten 100 persona perfunduan ne pranga ne gjashte provinca te ndryshme te vendit aziatik.

Personat e arrestuar akuzohen per perhapjet e panikut dhe alarmit te rreme tek popullsia. Ata njiheshin qe te gjithe si “zedhenes te profecise se Majave” mbi fundin e botes me 21 dhjetor dhe pjese e nje sekti te vetequajtur “Zoti i Plotfuqishem”.

Autoritetet kineze i faturuan ketij sekti perhapjen e pamfleteve dhe mjeteve te tjera ku propagandonin fundin katastrofen, fundin e botes. Thirrja e tyre u be virale ne internet, ku ne Kine numerohen mbi 400 milion perdorues te tij.

Megjithate, mos kini frike. E keqja thone nuk ka fund, por edhe mira eshte e pafund. Varet se si e sheh situaten. Besoni tek me e mira dhe ajo do te ndodhe. Kjo gje vlen edhe per kete 21 dhjetor. topchannel.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Perkrahesit e Maya-ve perfundojne ne pranga…!

Mesazh nga Vizitor prej 18/12/2012, 12:42

Mire ua kane bere...si ti burgosim edhe pronaret e mediave qe lejojne publikimin e ketyre lajmeve per fundin e botes se!

    Ora ėshtė 18/2/2019, 19:17