Paragjykimet mė tė mėdha pėr dashurinė dhe seksin

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Paragjykimet mė tė mėdha pėr dashurinė dhe seksin

Mesazh nga Vizitor prej 17/12/2012, 11:20e meshkujve sė pari vlerėsojnė madhėsinė e gjoksit, ndėrsa 75% e pjesės tjetėr shikojnė nė fytyrė dhe duar. Mė shumė se gjoksit tė madh meshkujt vlerėsojnė inteligjencėn dhe sensin pėr humor.
Janė disa paragjykime kur seksi dhe dashuria janė nė pyetje, nė tė cilat, pėr fat tė keq, ka shumė qė besojnė se kjo i parandalon tė jenė tė lumtur.

Njeriu dashuron vetėm njėherė
Nėse mendoni se ėshtė e natyrshme tė dashurohet vetėm njė person gjatė gjithė jetės, atėherė besoni nė pėrralla pėr dashurinė, e cila zgjat gjatė gjithė jetės dhe po mashtroheni shumė keq. Edhe pse pėrralla nė dashurinė tuaj tashmė ka pėrfunduar pėr tė keq, herėt a vonė, pėrsėri do ta gjeni personin ideal.

Dashuria ime do tė ndryshojė
Partnerin pranojeni ashtu si edhe ėshtė, e nėse mangėsitė e tij ju pengojnė pėr sė tepėrmi, braktiseni. Kėrkoni njė person mė tė pjekur dhe mė stabil, e jo dikė qė duhet ta mėsoni rreth vlerave tė jetės.

Fėmijėt forcojnė martesėn
Nėse dėshironi qė pėrralla pėr martesėn e lumtur dhe dashurinė tė ekzistojnė, partnerit tuaj i kushtoni po aq kohė sa edhe fėmijės tuaj. Nėse nuk ia dilni, do tė jetoni duke ėndėrruar dashurinė e vėrtetė: partneri do ta dijė se e dashuroni edhe mė tutje, e fėmijėt do tė jetojnė tė lumtur duke e ndjerė dashurinė nė shtėpi.

Tradhtia si shpėtim i lidhjes
Nė raste shumė tė rralla tradhtia mundet ta pėrmirėsojė lidhjen, por nėse partneri edhe e falė tradhtinė, nė gojė do t'i mbetet shija e tradhtisė, e nė mendje mosbesimi. Kur nė lidhje shfaqet mosbesimi, nuk ka kthim prapa.

Meshkujt tradhtojnė mė shpesh se sa femrat
Si meshkujt po ashtu edhe femrat tradhtojnė pėr tė njėjtat arsye: kėrkojnė diēka tė re dhe interesante. Femrat shpeshherė kanė edhe njė arsye tjetėr: nėse ndjejnė se partneri nuk i vlerėson dhe ēmon aq sa duhet, pėrqafimin do ta kėrkojnė diku tjetėr.

Femrat nuk munden pa paralojė
Edhe femrat kėnaqen nė seksin e shpejtė, spontan dhe me plot pasion, ndėrsa qė paraloja shpeshherė bėhet e mėrzitshme. Nė gjithēka duhet gjetur njė mesatare.

Meshkujt dashurohen pas gjoksit tė madh
Nė bazė tė studimeve qė kanė bėrė psikologėt britanik, vetėm 25% e meshkujve sė pari vlerėsojnė madhėsinė e gjoksit, ndėrsa 75% e pjesės tjetėr shikojnė nė fytyrė dhe duar. Mė shumė se gjoksit tė madh meshkujt vlerėsojnė inteligjencėn dhe sensin pėr humor.
/Telegrafi/


    Ora ėshtė 21/4/2018, 13:45