Me thuaj kur ke lindur, te te them fatin qe ke ne dashuri...!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Me thuaj kur ke lindur, te te them fatin qe ke ne dashuri...!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 14/12/2012, 22:21Jeta juaj e dashurisė ėshtė e paracaktuar prej momentit tė lindjes suaj. Se sa fat do tė keni nė dashuri varet prej faktit se a jeni fėmija i parė, i mesėm apo i fundit e familjes. Dr. Kevin Leman, i cili punon nė kėtė temė, ka zbuluar se lidhjet e atyre tė cilėt janė, pėr shembull, fėmija i parė nė familje, janė shumė tė ngjashme me njėra-tjetrėn. Mė poshtė do tė ju shpjegojmė pėr karakteristikat e secilit veē e veē.

1. Nė qoftė se jeni fėmija i parė nė familje – jeni lider dhe organizator i mirė. Ndonjėherė dini t’i nevrikosni partnerėt e juaj. Partnerėt presin nga ju tė jeni mė spontanė dhe mė realistė pėr gjėrat nė jetė. Mė shumė do t’ju konvenojė njė lidhje me person i cili ėshtė fėmija e fundit nė familje.

2. Nė qoftė se jeni fėmija i mesėm nė familje – mund tė jeni pak konfuz dhe tė pasigurt nė vete gjatė kohės derisa rriteni. Mirėpo, kur tė arrini moshėn e pjekurisė, jeni njė partner i shkėlqyeshėm tė cilit ēdokush mund t’i besojė. Mė e mira ėshtė se nuk jeni i/e lazdruar qė do tė thotė se nuk keni kėrkesa ekstreme. Nuk dėshironi konflikte dhe shpeshherė jeni shumė tė fshehtė. Pėr njė lidhje tė shėndoshė, mė shumė ju konvenon partner i cili ėshtė fėmija i mesėm ose mė i vogėl nė familje, e jo i pari, pasi nuk dėshironi qė tė dominojė mbi ju, ashtu siē kanė dominuar vėllezėrit dhe motrat e juaja.

3. Nė qoftė se jeni fėmija i fundit nė familje – dėshironi ēdo gjė interesante nė jetė. Jeni person i lumtur dhe karizmatik. Kursimi nuk ėshtė ana e juaj mė e mirė. Nuk dėshironi qė dikush tjetėr t’ua organizojė kohėn dhe jetėn. Zakonisht, dini tė jeni manipulues qė ēdo gjė tė shkojė sipas dėshirave tuaja, pėr ēka mund t’i largoni personat e rėndėsishėm nga jeta juaj. Pėr lidhje, ju konvenon dikush qė ėshtė fėmija mė i madh ose i mesėm, pasi qė ju nevojitet dikush qė do t’ju mbajė nė tokė. /Portalb/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Me thuaj kur ke lindur, te te them fatin qe ke ne dashuri...!

Mesazh nga Vizitor prej 14/12/2012, 22:26


2. Nė qoftė se jeni fėmija i mesėm nė familje – mund tė jeni pak konfuz dhe tė pasigurt nė vete gjatė kohės derisa rriteni. Mirėpo, kur tė arrini moshėn e pjekurisė, jeni njė partner i shkėlqyeshėm tė cilit ēdokush mund t’i besojė. Mė e mira ėshtė se nuk jeni i/e lazdruar qė do tė thotė se nuk keni kėrkesa ekstreme. Nuk dėshironi konflikte dhe shpeshherė jeni shumė tė fshehtė. Pėr njė lidhje tė shėndoshė, mė shumė ju konvenon partner i cili ėshtė fėmija i mesėm ose mė i vogėl nė familje, e jo i pari, pasi nuk dėshironi qė tė dominojė mbi ju, ashtu siē kanė dominuar vėllezėrit dhe motrat e juaja.

Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Me thuaj kur ke lindur, te te them fatin qe ke ne dashuri...!

Mesazh nga Burrelsja prej 23/2/2013, 09:27

1. Nė qoftė se jeni fėmija i parė nė familje – jeni lider dhe organizator i mirė. Ndonjėherė dini t’i nevrikosni partnerėt e juaj. Partnerėt presin nga ju tė jeni mė spontanė dhe mė realistė pėr gjėrat nė jetė. Mė shumė do t’ju konvenojė njė lidhje me person i cili ėshtė fėmija e fundit nė familje.

Sponsored content

Buzqeshje Re: Me thuaj kur ke lindur, te te them fatin qe ke ne dashuri...!

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 10/12/2018, 03:10