Sa jete e shkurter per gruan me te gjate ne bote!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Sa jete e shkurter per gruan me te gjate ne bote!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 5/12/2012, 16:25

 Sa jete e shkurter per gruan me te gjate ne bote! Images

Njihej si gruaja me e gjate ne bote, por ka pasur nje jete vertet te shkurter, Yao Defen, me gjatesi 2.36 cm (dhe se fundi e rritur ne peshe deri 200 kg), eshte ndare nga jeta ne moshen 40-vjecare. Raportohet se jo ka vdekur ne vendlindjen e saj Zhucheng ne Kine me 13 nentor, ndonese lajmi ka dale vetem tani. E lindur ne vitin 1972, Yaos iu zhvillua gjigantizmi si pasoje e nje tumori ne gjendrren e hipofizės se saj. Kur ishte vetem 15 vjec, ajo kishte nje gjatesi prej 2 metrash.

Ajo njihej nga "Guinness World Record" si gruaja e trete mė e gjate e te gjitha koherave. Yao, e cila vinte nga nje familje modeste, provoi te perdore gjatesine e saj per t'u bere nje yll e basketbollit, si Yao Ming ne NBA, por fiziku i saj nuk mund te duronte sforcime te tepruara. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 22/5/2019, 00:40