Singapor, ja pishina 150 metra qe qendron ne...ajer (foto)

Share
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Singapor, ja pishina 150 metra qe qendron ne...ajer (foto)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 4/12/2012, 16:57

Ndodhet ne Marina Bay, diku afer cirkuitit ku garojne makinat e Formula 1. Padyshim mund te cilesohet si pishina me e bukur ne bote. Te apasionuarit e Formula 1, ndoshta e dine se per cfare behet fjale, pasi ne Singapor ne Marina Bay, diku afer cirkuitit ku garojne makinat, gjenden tre grataciela te lidhura nga nje lloj "gjuhe" mbi te cilen gjendet nje pishine.

Behet fjale per nje vaske te gjate 150 metra dhe qe quhet "Skyscraper Pool". Ajo eshte e perfshire ne brendesi te "Sky Park" dhe ka gjithēka, deri edhe te pemet. E me gjithe mend qe ia vlen te besh nje zhytje aty, ne pishinen qe qendron...ne ajer!


E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 21/2/2019, 15:26