Gėnjeshtrat qė burrat u thonė femrave!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Gėnjeshtrat qė burrat u thonė femrave!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 27/11/2012, 16:02Gėnjeshtrat nganjėherė janė tė nevojshme, vetėm pėr tė ngacmuar partnerėn dhe pėr tė gjallėruar pak lidhjen. Por ka ndryshime thelbėsore ndėrmjet gėnjeshtrave qė thonė meshkujt dhe gėnjeshtrat qė thonė femrat. Zakonisht femrat kanė prirjen tė gėnjejnė vetėm pėr tė bėrė personin tjetėr tė ndjehet mirė; Gatimi yt ėshtė shumė i shijshėm, mė pelqen shumė. (Kur ajo nuk e pelqen aspak atė)

Ndėrsa nė brendėsinė e gėnjeshtrave tė meshkujve fshihet egoja mashkullore. Meshkujt gėnjejnė pėr t’u ndjerė mė superior, pėr tė fshehur gjėra, pėr t’u bėrė edhe mė shumė interesant. Prandaj dhe femrat duhet tė dinė tipin e gėnjeshtrave qė bėjnė partnerėt e tyre nė mėnyrė qė tė dinė se kur duhet tė bėjnė reagimin ndaj partnerėve, dhe kur duhet t’a pranojnė gėnjeshtren e tyre.

U diplomova si nxėnėsi mė i mirė i klases.

Ky ėshtė rasti klasik i gėnjeshtres ku meshkujt dėshirojnė tė dalin nė rastin superior pėr tė befasuar femrat. Nėse gėnjeshtra vazhdon deri nė martesė, atėherė do zbulohet sė shpejti. Meshkujt e kanė tė vėshtirė tė pranojnė dėshtimin e tyre, prandaj dhe femra duhet tė kuptojė se sa e rėndėsishme ėshtė kjo pėr partnerin e saj. Njė mashkull i cili nuk ėshtė i aftė tė pranoj mos suksesėt e tijė, mė vonė do tė fajsojė partnerėn pėr mos funksionimin e lidhjės sė tyre.

Mė pelqen ambienti yt. Gėnjeshtra e duhur pėr tė bėrė partneren tuaj qė tė bjerė nė dashuri. Komplimenti. Ti je kuzhiniere mė e mirė se mamaja ime, njė kompliment tė cilin ēdo femer e adhuron. Ndėrsa gėnjeshtrat me ego mashkullore sinjalizojnė probleme tė rėnda nė njė marrdhėnie, tė cilat shumė shpejt mund tė shkaktojnė ndarjen nė ēift. Nėse njė mashkull thotė qė e vlersoj punėn qė bėn partnerja ime, por nuk mė duket dhe aq domėthėnėse, atėherė kjo do tė thotė qė ai ėshtė i pakėnaqur nga diēka, kujdesi familjar, ndaj fėmijėve ose partnerit.

Shpirt je mė e mira.

Gėnjeshtra qė funksionon mė sė miri ka tė bėjė me marrdhėnien seksuale. Ndoshta sepse kjo ėshtė pjesa mė e ndjeshme tek femrat. Nė fakt nė kėto momentė meshkujt kanė mė shumė prirje tė gėnjejnė. Fakti kryesor qė e bėn njė mashkull tė ndėrmarrė vendime serioze nė njė marrdhėnie ėshtė bukuria dhe seksualiteti. Dhe nėse njė mashkull ka probleme ose ndrydhet nė mardhėnie femra duhet t’a bėjė atė tė shprehet. Nuk mund tė tė marr nė telefon sepse nuk e di ku do tė jem. Kėto janė gėnjeshtra tė hidhura tė cilat tregojnė qė njė marrdhėnies i ka ardhur fundi, dashuria ėshtė venitur. /Keshilla/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 10/12/2018, 02:49