Qe lidhja me te, te zgjase, ja disa keshilla!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Qe lidhja me te, te zgjase, ja disa keshilla!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 27/11/2012, 16:01Sapo keni krijuar njė lidhje dhe nuk dini ēfarė te bėni me pas? Si te gjitha femrat edhe ju e pyesni veten pėr njėmijė gjera. A me do? Me dėshiron valle? A me ēmon? Zbuloni se ēfarė duhet te bėni qe lidhja juaj te zgjasė sa me shume.

Mėsoni te bėni diferencėn ndėrmjet dėshirės dhe dashurisė

Gabimi me i shpeshte ėshtė te imagjinosh se partneri i ri do te shėroje plagėt e se kaluarės dhe do te largoje ankthin. Femrat zakonisht mendojnė se “i dashuri i ri” ėshtė “partneri i pėrjetshėm”. Mos bėni gabim te planifikoni menjėherė te ardhmen, por shfrytėzoni momentin.

Mėsoni te pranoni te metat e vetes dhe partnerin ashtu si ėshtė

Pėr ta dashur dike, duhet ta duash fillimisht veten dhe t’i pranosh te metat. Fillimet e njė lidhjeje, pėr njė person te mėsuar gjithė kohės vetėm, nuk janė te thjeshta pėr t’u menaxhuar. Mundohuni pak nga pak te mėsoheni me idenė dhe mos e kritikoni shpesh as veten dhe as partnerin.

Kujdes me kėrkesat e tepruara

Tre janė elementet baze ne njė lidhje: respekti, dashuria reciproke dhe siguria. Pyeteni veten nėse: partneri dėgjon ato qe thoni ju, nėse jeni te barabarte ne lidhje dhe nėse ai ka vėrtet vlera.

Ne pėrgjithėsi femrat kėrkojnė gjithēka menjėherė dhe pa dhėnė aq sa duhet, ky ėshtė njė gabim i madh. Jepni qe te merrni. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 26/5/2018, 12:03