Posta prezantoi pullat e reja postale!

Share
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Posta prezantoi pullat e reja postale!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 27/11/2012, 15:53Nė 100 vjetorin e Pavarėsisė sė Shqipėrisė, Posta e Kosovės nxorri pullėn postale nė tė cilėn janė vendosur figura e Isa Boletinit, Bajram Currit e Hasan Prishtinės.

Edicioni i 87-tė i Postės sė Kosovės sjell pulla postale me figurat e historisė sonė kombėtare: Isa Boletinit, Bajram Currit e Hasan Prishtinės.
Kryeshefi ekzekutiv i PTK-sė, Sejdi Hoxha tha se kjo pullė postale do tė paraqes nė botė imazhin e popullit shqiptar nė pėrgjithėsi.

“Nga 27 nėntori kur lansohet nė qarkullim kjo pullė postare , Hasan Prishtinėn , Isa Boletinin dhe Bajram Currin i pret edhe njė punė e re madhore- detyra e ambasadorėve tė Republikės sė Kosovės. Kjo na jep mundėsinė tė prezantojmė nė botė se ne jemi popull atdhe-dashės, popull me dinjitet bujar, popull qė ēmon dhe respekton vlerat e tij kombėtare”, tha Hoxha.

Posta e Kosovės, shpėrndau pllakate tė gravuara me pamjen e pullės sė re postale pėr familjen Jashari e Boletini, pėr drejtorin e Postės sė Maqedonisė dhe Shqipėrisė.

Qytetarėt tė cilėt vendosin tė pėrcjellin porositė apo urimet e tyre pėrmes kartolinave, nga nesėr do tė kenė mundėsi tė blejnė pullen e re tė punuar nga Hyrije Ademi nė ēmim prej 1 euro. /BS/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 21/2/2019, 15:29