23 gjėrat e vetme qė femrat dėshirojnė tė dėgjojnė nga meshkujt!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje 23 gjėrat e vetme qė femrat dėshirojnė tė dėgjojnė nga meshkujt!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 25/11/2012, 19:40Meshkuj, a doni tė dini tė vėrtetėn? Njė blog magjepsės nxjerr tė fshehtat e gjėrave qė gratė duan tė dėgjojnė nga meshkujt dhe detajet e veprimeve qė ata duhet tė kenė pėr ti bėrė pėr vete nė njė lidhje dashurie. Lexojini dhe bėjeni njė takim dashurie mė tė lehtė pėr tė gjithė. A keni dėshiruar ndonjėherė qė tė keni vėmendjen e pandarė tė ēdo femre nė kėtė planet? Kėshtu tė mund tė vendosni rekorde rreth asaj ē’ka ju jeni nė tė vėrtetė dhe asaj ē’ka dėshironi. E pra, ja disa pėrpjekje… pa vėmendjen e pėrqendruar tė njė mashkulli, sigurisht.

Shpresojmė tė mos tingėllojė shumė ashpėr. Kjo listė duket si e shkruar pėr djemtė, por nėse ju e lexoni atė, do tė lidheni me atė ē’ka thuhet, dhe ka shumė mundėsi qė ajo do t’iu bėjė tė qeshni,tė mėsoni prej saj, apo tė doni veten…Kėto kėshilla janė shumė tė vlefshme dhe efikase pėr tė gjithė ata meshkuj qė janė tė interesuar pėr mėnyrėn se si tė bėjnė pėr vete njė femėr. Lista ka njė numėr tė konsiderueshėm kėshillash dhe sugjerimesh rreth asaj ē’ka duan tė dėgjojnė femrat nga njė mashkull. Pėr disa meshkuj tė cilėt janė tė sigurt nė vete kjo mund tė duket paska e habitshme por janė pikėrisht kėta lloj meshkujsh tė cilėve ju nevojiten mė shumė kėto kėshilla.

1. Ēdo grua duhet tė marrė tė paktėn njė kompliment nė ditė.
2. Nėse ju keni thėnė pėr mė mirė “ do tė telefonoj” nė vend qė tė thoni “ lamtumirė”, mė mirė mos thoni gjė fare. Ėshtė mė mirė “thjesht nuk premtoj asgjė dhe nuk tė japė asgjė”.
3. Shumica prej nesh nuk janė tė ēmendura ose “psikopatė”. Ne mund tė jemi emocionale dhe hormonale.
4. Nėse ne ju kapim njė shikim tė mprehtė mbi gjoksin tonė, kur ju jeni shumė afėr nesh, do tė mendonim se ju jeni tė vrazhdė dhe nuk keni vullnetin e duhur pėr tė bėrė pėr vete njė femėr. Ju mund tė shihni por nga njė distancė e pranueshme.
5. Edhe njeriu mė i sigurt mes nesh mund tė jetė i pasigurt nė disa veprime dhe tė ketė nevojė pėr kohė. Kjo ndodh kur ju filloni duke u pėlqyer nga larg dhe nuk jeni tė vetėdijshėm se kjo qė jeni duke bėrė, tregon vetėm se ju po bėheni qesharak. Por ju duhet tė shikoni se sa tė qetė dhe tė pavarur janė shumica prej nesh kur nuk kanė asnjė angazhim sentimental.
6. Reklamimi i higjienės femėrore shpesh ėshtė pa kuptim pėr ju por asnjė nuk ankohet kur bėhet fjalė thjesht pėr ti parė. Kur ju ankoheni, atėherė kjo ju bėn tė dukeni tė pandjeshėm dhe tė padėshirueshėm.
7. Ju lutem mos bėrtisni nėse ju mendoni se ne jemi shofere tė ngathta veēanėrisht kur jemi nė bregun perėndimor dhe nuk kemi parė njė rreth rrotullimi. Thjesht na jepni njė kėshillė, ndihmė ose njė suport moral.
8. Nėse ju shkruani, “si tu duk java jonė?” ne mund tė pėrgjigjemi “mirė” pra ju rrezikoni kėtė pėrgjigje tė prerė ose ne mund tė dėrgojmė njė tekst mė katėrqind fjalė. Mos na vendosni nė tė tilla pozita. Thjesht mos bėni pyetje tė hapura qė mund tė mos kenė mbarim.
9. Ti shkruash njė vajze dy herė nė javė kjo nuk do tė thotė qė ke qenė nė kontakt tė rregullt me tė. Ėshtė e pakuptimtė dhe njė humbje kohe pėr tė gjithė. Lere atė tė shkoj.
10. Tekstet e vjedhura: dobėt!
11. Nėse jeni djalė mamaje dhe jeni duke kėrkuar pėr njė grua, mendoni rreth kėsaj : kush femėr ka qejf tė jetė numri dy??? Ju dhe nėna juaj mund tė keni njė marrėdhėnie dashurie pa u bashkė-varur…
12. Pasi tė bėni diēka tė keqe, do tė ishte shumė mė e mirė nė qoftė se ju na telefononi menjėherė pėr tė kėrkuar falje. Ju mendoni se ėshtė mė mirė qė tė prisni disa ditė, ndėrsa ne tė qetėsohemi, por jo kur ndjenjat tona tė jenė ftohur pėr ju. Meshkuj zgjohuni! Sa mė shpejt mė mirė.
13. Arsyeja qė ne jemi aq tė mira nė komunikimin pėr vendndodhjen tonė, ėshtė se qė nė fillim prindėrit tanė na mėsonin tė raportonim nė shtėpi se ku kemi qenė dhe kur do tė arrinim nė shtėpi. Tashmė kjo gjė na ėshtė bėrė zakon dhe prandaj na pėlqen. Tashmė jemi tė trajnuara rreth kėsaj pune. Nėse nuk na pėlqeni mos na merrni inat ne por prindėrit tanė.
14. Takat e larta, lėndojnė vėrtet.
15. Ngacmimi nuk ėshtė mėnyrė joshjeje pėr ne. Pėrpjekjet pėr tė na veshur sa mė shumė nga poshtė, ėshtė e mėrzitshme.
16. Pesė fjalėt qė nė e-mail duken ēuditshėm. Efikas, po. I dashuruar, jo. Pėrshėndetje. Bėni pyetje. I pėrgatitur ku ėshtė e mundur.
17. Nėse ju themi se jemi duke u kujdesur pėr njė bebe tė njė mikes sonė, kjo s’do tė thotė se duam tė kemi njė fėmijė tani dhe se duam qė ju tė jeni babai. Thjesht do tė thotė qė jemi tė zėna duke u bėrė “shoqe tė mira”.
18. Pusho sė foluri rreth martesės deri sa me tė vėrtetė tė jepni njė unazė martese.
19. Ju lutemi tė jenė tė vetėdijshėm se serioz dhe sa tė dashuruar ju dukeni. Thjesht thoni “ unė tė pėlqej ty” se sa “ le tė shkojmė nė Majemi muajin tjetėr”. Sigurisht kur e dėgjon tė duket e hatashme por kur vjen muaji tjetėr ju nuk mbani mend asgjė rreth Majemit.
20. Nėse njė vajzė ka sy tė bukur ka shumė mundėsi qė ajo ta ketė dėgjuar nga meshkujt mė mijėra herė. Ėshtė e kėndshme qė ju ta komplimentoni por do tė ishte mė mirė nėse do tė gjenit diēka tjetėr pėr ti bėrė qejfin.
21. Pėr sa kohė ju ende nuk keni fėmijė, ju keni luksin e kohės. Vlerėsoheni atė.
22. Duke na konsideruar ne si dhurata, ju bėni gabimin mė tė madh qė pason mashtrimin dhe gėnjeshtrėn.
23. Fjala ėshtė “mbaj gjallė”. A e mban gjallė ti atė??/T.O/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/10/2018, 08:38