Shtepia ne mes te autostrades!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Shtepia ne mes te autostrades!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 25/11/2012, 13:43

 Shtepia ne mes te autostrades! Images

Jemi mesuar qe ne rruget e Tiranes mes tyre si trafik ndarese te qendrojne shtyllat e transmetimit te energjise elektrike, por kjo, nje shtepi ne mes te autostrades tejkalon cdo imagjinate.

Fenomeni ka ndodhur ne Kine, ne provincen Zhejiang, ku pronaret e shtepise kane refuzuar te largohen prej saj pasi kompesimi i dhene nga autoritetet nuk ishte ai qe ata donin. Por, kjo gje nuk i ka penguar autoritetet qe te vazhdonin me punimet dhe ta shnderronin shtepine ne nje "ishull" mes asfaltit. Nderkohe autostrada ende nuk eshte vendosur ne funksion, dhe pritet te shihet nese autoritetet do te kenaqin pretendimet e pronareve. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 22/5/2019, 00:43