A BESONI SE EKZISTON VERTETE DASHURIA E PERJETSHME.

Share
avatar
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje A BESONI SE EKZISTON VERTETE DASHURIA E PERJETSHME.

Mesazh nga Princesha... prej 20/11/2012, 09:09

Nese ekziston dashuria e vertete, ajo do te ishte dashuria per veten

Gjithcka qe bejme ne kete jete, e bejme per vete, per te kenaqur veten, pavaresisht se kete e shohim ne forma te ndryshme, kenaqim ambicjet tona, ndergjegjen tone, ndjenjat tona etj.
Eshte normale qe njeriu te ndjej dashuri per njerezit e afert, apo persona te vecante te jetes se tij, sepse me ta jeton ose ata i nevojiten per te plotesuar veten. Nese mendoni se dashuroni dike dhe ate e doni me shume se veten tuaj, e keni gabim. Ky person na nevojitet dhe ne i nevojitemi atij, na duhet per te plotesuar vetveten dhe jeten tone.
Nuk eshte dashuria e perjeteshme dashuria qe keni ndaj dikujt , sepse nje dite kjo dashuri do te mbaroje, ashtu sikunder cdo gje qe lind eshte e destinuar te mbaroje. Ajo iken po ju mbeteni, dhe kjo dashuri transformohet ne nje tjeter e kesak forme pse forme tjeter, por lenda mbetet e njejte

Edhe dicka, eshte gabim te thuhet"dashuri e perjetshme". Nuk ka gje te perjetshme, edhe universi qe mendohej , tashme eshte vertetuar se nuk eshte i til
le.avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: A BESONI SE EKZISTON VERTETE DASHURIA E PERJETSHME.

Mesazh nga LePuRuShJa prej 20/11/2012, 15:07

Ėshtė shumė vėshtirė,,, por ,,, ka gjithėmonė njė 'por' ...

Kur njė dashuri ka lindur me ndjenja tė sinqerta nga tė dy palėt ... Dashuria dhe vetėm dashuria pėr njeri-tjetrin mund ta ēojnė atė tė pėrjeshtshme ... Dhe duke mbėshtetur ēdo problem dhe mirėsi sėbashku ... Duke qenė tė hapur ...

DHE MBI TĖ GJITHA DUKE PASUR BESIM TE NJĖRI-TJETRI...E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: A BESONI SE EKZISTON VERTETE DASHURIA E PERJETSHME.

Mesazh nga Princesha... prej 30/11/2012, 07:42

Dashuria e perjetshme nuk eshte iluzion. Veq se njeri duhet te punoj ne ate drejtim. Edhe dashuria ne shikim te pare egziston. Mirpo disa njerze keqkuptojm kete dashuri. Dashuria e vertet i ka shenjat e veta. A terheqja seksuale ne shikim te pare eshte tjeter, ajo nuk eshte dashuri ne shikim te pare - po thjesht terheqje seksuale.
Ky ishte mendimi im.
Sponsored content

Buzqeshje Re: A BESONI SE EKZISTON VERTETE DASHURIA E PERJETSHME.

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 19/1/2019, 09:36