Shenjat te cilat tregojne se ai do te martohet me ju!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Shenjat te cilat tregojne se ai do te martohet me ju!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 16/11/2012, 15:07Nė sezonin e verės mbizotėrojnė kryesisht evenimentet e dasmave, kjo ėshtė edhe arsyeja perse ne tani do t’ju paraqesim njė informacion rreth martesės dhe shenjat qė ajo ėshtė afer jush. Ja disa nga shenjat qė mashkulli bėn kundrejt jush, tė cilat nėnkuptojnė qė ai ka me tė vertetė qellime serioze; si psh:

Ai fillon tė thotė qė, ‘Ti je e vetmja e cila…’ kur njė mashkull fillon t’i tregojė njė femre se sa e veēantė ėshtė ajo pėr tė, qė nuk ka takuar ndonjėherė njė femer qė t’a bėjė tė ndjehet si e bėn ajo, tregon qė ai ka rėnė nė dashuri dhe ėshtė gati tė ndėrmarrė hapa seriozė nė lidhjen e tyre.

Tė fton nė rastet familjare. Kur partneri juaj fillon t’ju ftojė nė rastet familjare qė ai ka, si ditėlindje, mbrėmje familjare, tregon qė, tani, partneri ndjehet mė sė i bindur dhe ėshtė gati t’ju prezantojė me tė afėrmit.

Ju konsideron pjesė tė skuadres.

Duke marrė parasysh faktin qė jeta e mashkullit ėshtė e ndėrtuar mes sfidave, karrierės, problemeve ekonomike dhe tė jetės, ai tashmė ju konsideron pjesė tė jetės tijė. Pjesė e skuadres me tė cilen mund tė flasė tė diskutojė, tė hapet rreth problemeve qė ai ka.

Ai fillon tė tregohet mė i dashur.

Sapo ai tė ketė vendosur dhe tė jetė mė sė i bindur qė ju do jeni partnerja e ardhshme, sjellja afektive ndaj jush do jetė mė e ėmbėl. Do t’ju trajtojė me dashuri dhe do t’ju ledhatojė sa herė qė ti jepet mundėsia.

Ai ju kėrkon qė tė jetoni bashkė.

Ai ju kėrkoni qė tė jetoni bashkė, jo vetėm si qellim pėr tė kursyer ekonominė e tijė personale, por edhe dėshira pėr tė pasur pranė tijė njė person qė e do, ndjehėt mirė me atė. Dėshiron tė ketė njė bashkėshorte e cila kujdesėt pėr atė. Nga kjo fazė, partneri do tė kėrkojė qė ju tė ndani edhe gjėra tė tjera perveē dhomės tuaj tė pėrbashkėt, qė do tė thotė, ai do qė tė bisdojė, do mirėkuptim, mbėshtetje, optimizėm dhe shumė detaje tė tjera nė njė bashkėjetesė.

Kur ai fillon tė dėshirojė fėmijė.

Nėse partneri juaj fillon dhe tė pėrmendė fėmijė dhe dėshiren pėr t’u bėrė baba, do tė thotė qė ai ėshtė gati tė krijojė njė familje tė tijen, dhe ėshtė i bindur qė kėtė familje do t’a krijojė me ju. /Keshilla/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Shenjat te cilat tregojne se ai do te martohet me ju!

Mesazh nga Vizitor prej 16/11/2012, 15:16

A ka ndonje shenj qe AJO desheron te martohet me mua!?

    Ora ėshtė 18/10/2018, 15:39