Dashuria lind pas 9 muajsh!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Dashuria lind pas 9 muajsh!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 14/11/2012, 10:40Nėntė muaj nevojiten qė tė lindė foshnja, e sipas ekspertėve po aq muaj i nevojiten edhe njė lidhjeje stabile, pėr tė jetuar tė lumtur dhe nė pėrqafim tė partnerit ideal tė jetės.

Tremujori i parė
Tre muajt e parė tė secilės lidhje janė tė mbushura me eufori dhe pasion pėr personin tjetėr, kėshtu qė gjithė ditėt mendojmė pėr takimin e sėrishėm dhe simpatinė tonė. Gjatė kėsaj kohe nuk shohim asgjė negative, madje edhe shprehitė e tij jo tė mira na duken tė ėmbla. Seksi dhe argėtimi i mirė na shtyn tė mendojmė se pėrfundimisht e kemi gjetur personin e duhur.

Tremujori i dytė
Gjatė kėsaj periudhe kohore fillojmė ta vėrejmė se si partneri, tė cilin e kemi zgjedhur nuk ėshtė edhe aq i pėrsosur sa dukej nė fillim. Edhe pse provojmė ta injorojmė kėtė fakt, mangėsitė e tij gjithnjė e mė shumė na tėrheqin vėmendjen. Gjėrat e vogla qė nė tremujorin e parė nuk pėrbėnin problem, tash kanė filluar tė pengojnė dhe nė mėnyrė automatike i kujtojmė pluset dhe minuset, duke i peshuar dhe menduar nėse ia vlen tė jemi me njė person si ky.

Tremujori i tretė
Gjatė kėsaj faze mė seriozisht zhvillohet komunikimi, e me vetė kėtė ato probleme tė vogla bėhen tė zgjidhshme dhe fillojmė tė fokusohemi nė anėt pozitive tė personit qė dashuroj mė. Po ashtu, kjo ėshtė koha e duhur pėr ta vlerėsuar nėse duam apo nuk duam ta vazhdojmė lidhjen. /Telegrafi/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 21/4/2018, 23:06