Pas Spiderman, Superman, vjen edhe “Skenderman”, Skenderbeu qe "lufton" ne iPhone!

Share
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Pas Spiderman, Superman, vjen edhe “Skenderman”, Skenderbeu qe "lufton" ne iPhone!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 13/11/2012, 17:24Nje grup te rinjsh kosovare, te pasionuar pas teknologjise dhe dizajnit, jane bere bashke per ta “rikthyer” Skenderbeun ne beteje.
Por prapashtesa “beu” (nje titull qe e ka dhene Perandoria Osmane) do te shnderrohet ne “man” (nje prapashtese qe sot e kane heronjte e ndryshem te filmave si Spiderman apo Batman). “Skenderman” titullohet videoloja ne te cilen territoret ku do te luftoje u ngjajne atyre qe ka luftuar pernjemend Skenderbeu. Aplikacioni dhe zhvillimi i saj eshte duke u bere ne “Graphsix Studio”. Dorjan Berishaj, Agon Avdimetaj, Esat Pllana, Rron Bajri, Durim Nikēi, Etrit Tahiri, Adnan Imami e Durim Aliu, jane ekipi qe ka krijuar kete loje, e cila kishte fituar edhe nje ēmim ne garen e aplikacioneve “AppCamp Kosova”.

“Emertimin ‘Skendermen’ ia kemi dhene duke deshiruar t’i japim edhe nje qasje me te mire ndaj tregut global, per shkak se figura heroike prej ilustrimeve te ndryshme njihen prej ketyre tregjeve”, thote njeri nga anetaret. Keta te rinj kane bere qe Skenderbeu “te luftoje”, fillimisht ne “iPhone”. lajmvip.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 18/2/2019, 20:30