Femrat, nganjėherė dėgjojnė krejt tė kundėrtėn qė ju u thoni

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Femrat, nganjėherė dėgjojnė krejt tė kundėrtėn qė ju u thoni

Mesazh nga Vizitor prej 13/11/2012, 16:01Se femrat janė krijesė e komplikuar nuk ėshtė ndonjė zbulim, por me disa fshehtėsi ėshtė e lehtė t'i kėnaqni.
Pėr tė shmangur situata tė tilla ėshtė mirė t'i dini disa gjėra tė cilat i dėgjojnė femrat kur mashkulli i thotė.

Mashkulli thotė: dukesh e lodhur
Femra dėgjon: Nuk dukesh tėrheqėse
Njė deklaratė e tillė te femrat tingėllon se ajo nuk ėshtė nė shkėlqimin e saj mė tė mirė dhe se nuk duket mirė. Do tė duhet tė shpreheshit me njė pyetje mė subtile si: "A ėshtė gjithēka nė rregull"?

Mashkulli thotė:vėrtetė je dobėsuar
Femra dėgjon: Dikur ishe me mbipeshė
Femra e cila ėshtė munduar shumė dhe ia ka dalė t'i humb kilogramėt shtesė kjo do tė mund tė tingėllon te se mė parė nuk ishte e bukur. Mė mirė t'i thoni "Dukesh fantastike".

Mashkulli thotė: dukesh mirė pėr - vitet qė ke
Femra dėgjon: Dukesh mirė pa marrė parasysh vitet
Mosha e femrės ėshtė temė e ndaluar, kjo shkruan edhe nė bonton. Pa marrė parasysh a bėhet fjalė pėr shaka apo kompliment, kurrė mos pėrmendni moshėn.

Mashkulli thotė: ēfarė ke bėrė me flokėt?
Femra dėgjon: Stili i ri i flokėve ėshtė katastrofė
Komentet si "dukesh ndryshe" apo "diēka ke ndryshuar tek vetja" lini thellė nė kokėn tuaj dhe mos lejoni tė dalin nga aty. Femra kėtė mund ta kuptojė si painteresim tuajin. Provoni me "ky stil tė shkon pėr shtati".

Mashkulli thotė: mua mė duken njėsoj
Femra dėgjon: Nuk mė intereson
Nėse femra ju pyet cila bluzė i shkon mė mirė, pėrpiquni tė thoni diēka. Madje edhe nėse ėshtė njėsoj apo nuk vėreni dallimin. "Ajo e para tė shkon mė shumė" mjafton. /Telegrafi/

    Ora ėshtė 18/10/2018, 16:54