A kane miqte influence te keqe ne pamjen tone...?

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje A kane miqte influence te keqe ne pamjen tone...?

Mesazh nga LePuRuShJa prej 13/11/2012, 14:43Pamja eshte nje ceshtje jo e mire diskutimi midis shoqeve ,nese doni te keni nje imazh te mire per veten tuaj. Ja perfundimi I nje studimi kanadez, qe tregon influencen e miqve mbi imazhin qe kemi per trupin tone.

Te diskutojme per pamjen me miqte do te influencoje ne perceptimin qe ne kemi per trupin tone. Sipas nje studimi I realizuar nga disa studiues kanadez , bisedimet rreth fizikut dhe ceshtja e bukurise do te kete pasoja te keqija mbi besimin ne vetvete dhe ne imazh. Femrat qe e diskutojne shume kete ceshtje kane nje kenaqesi ne perballje me inferioritetin e trupit te tyre , ne krahasim me ato qe flasin rralle.

Ne nje gazete “ Sex Roles” studiesit e ketij studimi shpjegojne perfundimet e tyre : “ Edhe pse keto perceptime jane afer te vertetes, ato kane me shume influence sesa realiteti” . Diskutimet per rreth sportit pershembull , jane ne te realitet diskutime pakenaqesie, kur fizikut tone I ndryshojme metoden per te humbur peshe. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: A kane miqte influence te keqe ne pamjen tone...?

Mesazh nga Burrelsja prej 23/2/2013, 08:45

varet sesi te sheh mikja edhe sesi ke marrdheniet ti me prshh mua thjsht me ka ndihmuar duke me then keshilla pamvarsisht se un i urrej keshillat apo qe vetem me bejn defekteee

    Ora ėshtė 21/4/2018, 23:03