5 fakte te dobishme qe duhet t’i dini per meshkujt!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje 5 fakte te dobishme qe duhet t’i dini per meshkujt!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 12/11/2012, 11:42Vallė meshkujt gėnjejnė vetėm e vetėm tė arrijnė te seksi? A dėshirojnė meshkujt lidhje tė gjatė ose shumica janė nė kėrkim tė avanturave tė shkurta? Ēfarė ėshtė mė e rėndėsishme pėr ata: pamja ose karakteri i femrės?


Ambes Medison, e cila kohė tė gjatė studion seksualitetin e njeriut, ka bėrė njė hulumtim pėr ti dhėnė pėrgjigje pyetjeve tė mėparshme. Nė kėtė hulumtim ajo ka pėrfshirė 1000 meshkuj tė moshave tė ndryshme dhe me profesione tė ndryshme dhe nė bazė tė rezultateve ka shkruar librin “Are All Guys Assholes?”.

Ju sjellim pesė pėrfundime interesante dhe tė dobishme nga hulumtimi i saj:

35% e meshkujve do tė kishin gėnjyer pėr tė arritur tek seksi

Hulumtimi ka treguar se 44% nga meshkujt do tė kishin dalė me njė femėr disa herė, shpesh do t’i kishin dėrguar mesazhe dhe do tė aktronin se janė tė interesuar pėr atė dhe jetėn e saj vetėm pėr tė pasur seks me atė. Kurse 35% janė tė gatshėm edhe tė gėnjejnė pėr atė se dėshirojnė tė jenė tė lidhur me ndonjė femėr vetėm pėr tė arritur te seksi.

Shumica e meshkujve dėshirojnė lidhje tė gjatė dhe pothuajse tė gjithė duan qė njė ditė tė martohen

73% e meshkujve kanė pranuar se mė sė shumti janė tė interesuar pėr lidhje, 18% kanė pranuar se duan vetėm avanturė tė shkurtėr, kurse vetėm 8% kanė thėnė se janė nė kėrkim tė seksit.
95% e meshkujve duan qė njė ditė tė martohen, kurse mosha mesatare kur duan atė ta bėjnė ėshtė 32 vjet e gjysmė.

Pėr meshkujt ėshtė me rėndėsi karakteri i femrave

Nė hulumtimin e bėrė ėshtė dashur qė meshkujt me note 1 deri mė 5 t’i notojnė karakteret e ndryshme tė femrave. Rreth 60% me notė mė tė madhe kanė vlerėsuar humorin, 54% e kanė vlerėsuar kujdesin, kurse 30% me notėn pesė e kanė vlerėsuar pamjen.

Meshkujt frikėsohen tė thuan “tė dua”

Meshkujt e anashkalojnė fjalėn “tė dua” sepse kanė frikė dhe se duan qė femra tė jetė e para e cila do tė shpallė dashuri.

Meshkujve ju pėlqen kur femrat tregojnė interesim tek ata

Edhe pse shumica e ekspertėve kėshillojnė qė femrat tė presin qė meshkujt ta bėjnė hapin e parė, hulumtimi i Amber-it ka treguar se meshkujve veēanėrisht ju pėlqen kur femra i fton pėr tė dalur. Rreth 50% kanė pranuar se kjo gjė i “eksiton”, 45% do tė ishin neutral nė atė gjest kurse vetėm 5% nuk e pėlqejnė. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 10/12/2018, 03:01