5 gjera qe ndikojne ne endrrat e juaja!

Share
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje 5 gjera qe ndikojne ne endrrat e juaja!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 12/11/2012, 11:35Gjumi juaj eshte I c’rregullt per disa nete me rradhe dhe ju nuk e dini pse ? Kjo mund te ndodhi sepse disa elemente te jashtem mund te ndikojne shume thjesht ne endrrat tuaja.


Aromat
Nje studim i bere kohet e fundit , tregon qe aromat e kendshme, kur ato nuhaten ne nje moment te te vecante gjate gjumit, mund te sjellin disa endrra pozitive. Ne te kundert disa aroma te pakendshme , mund te sjellin endrrat e keqija. Studiuesit insistojne mbi faktin qe eshte e pamundur te parashikosh kete mekanik , edhe nese hidhni pak parfum para se te flini , atehere ai mund te sjelli moment te bukura.


Tingujt
Ju zgjoheni pasi te keni enderruar qe shtepia juaj ka marre zjarre dhe zbuloni qe alarmi I zjarrit qe keni degjuar eshte ora juaj. Cili eshte ndikimi I tingujve dhe I zhurmave ne endrrat tuaja? Nese keni gjumin e lehte atehere zhurma qe degjoni lidhet me endrren tuaj , ne kete menyre ju ndjeni cdo gje qe ndodh.


Te flini me bark
Menyra sesi flini gjithashti ndikon ne ate cfare enderroni . Ne kete rast fjetja me bark te dergon ne universin seksual.


Qetesuesit
Nese keto medikamente jane per te lehesuar humorin tuaj , ato kane gjithashtu tendencen te sjelli endrra te keqija . Per kete arsye bisedoni me mjekun tuaj per te gjetur nje medicament te mire .


Te shtriheni ne shtrat me barkun bosh
Regjimi juaj eshte I veshtire dhe endrrat e juaj kete mund ta provojne. Hipoglicemia mund te ju zgjoj gjate gjithe kohes , ne kete menyre I kujtoni me thjesht endrrat e juaja. Disa studiues kane bere nje kerkim mbi personat anoreksik, te cilet enderronin pothuajse gjate gjithe kohes per ushqimin. Ne fakt eshte e keshillueshme qe te konsumoni dicka dy ore para se te flini. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 18/2/2019, 19:15