Lind binjake, ua ve emrat Mitt dhe Barack!

Share
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Lind binjake, ua ve emrat Mitt dhe Barack!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 8/11/2012, 16:08Keta binjake do e mbajne mend gjithmonė cfare ka ndodhur me 6 nentor ne SHBA. Emrat e tyre deshmojne nje ngjarje te madhe.

Dy binjake nga Nairobi (Kenya), te lindur ditėn e zgjedhjeve presidenciale ne SHBA, kane marre emra te veēante. Pėr te rikujtuar kėtė dite historike, mamaja e tyre ka vendosur t’i quaje Barack dhe Mitt. Pėr te nuk behet aspak fjale pėr rivalitet ndėrmjet dy fėmijėve. Me tepėr ajo ka menduar te respektoje presidentin amerikan Barack Obama, me origjine nga ky vend. Fėmija i lindur me pare ėshtė ai qe ka marre emrin e presidentit, ndersa i dyti atė te kandidatit Mitt Romney-t. Bebet janė mbuluar me pas me batanije ngjyre blu dhe te bardhe, ngjyrat e partisė demokrate amerikane. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 21/2/2019, 15:36