4 shenja qe ai eshte feminist!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje 4 shenja qe ai eshte feminist!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 6/11/2012, 23:09Mos ėshtė shumė i mirė pėr tė qenė i vėrtetė? Ndoshta ėshtė. Konsiderojini pikat e mėposthme pėr tė kuptuar nėse ėshtė vėrtet njė feminist apo jo.


Premton shume gjera shume shpejt

Sapo jeni njohur, dhe qė tani po ju flet pėr tė ardhmen. Feministi nuk ka frikė tė premtojė botėn, pasi nuk do tė jetė aty nė tė ardhmen qė tė plotėsojė kėto dėshira. Nėse ai premton shumė, shumė shpejt ki kujdes; Ndoshta po tė thotė atė ēfarė ti ke dėshirė tė dėgjosh.

Nuk te thėrret kurrė ne emėr

Tė thėrret zemėr, shpirt, kukulla,bukuroshe e tė tjera. Nė fillim ėshtė bukur, por mė pas kuptoni se ju thėrret rrallė ose gati fare nė emrin tuaj. Kėshtu ėshtė stili; Nėse feministi nuk ju thėrret kurrė nė emėr, atėherė nuk do tė rrezikojė t’jua ngatėrrojė emrin me atė tė njė vajze tjetėr.

Nuk ka asnjė shoqe te ngushte

Ai ka shumė tė njohura. Ne Facebook ka mė tepėr vajza se djem. Merr shumė mesazhe nga femrat… por nuk ka asnjė shoqe tė ngushtė prej tyre. Feministi ka shumė tė “njohura” sepse shpreson tė bėjė seks me tė gjitha ato.

Ben shume komplimente

Tė gjithave na pėlqejnė komentet- por nė pėrgjithėsi e dimė qė komplimentet kanė motive pas tyre. Nėse ju bėn komplimente mė tepėr se normalja, feministi po mundohet t’ju ēojė nė shtrat. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 18/10/2018, 15:10