Ja cila eshte muzika e testuar me e mire per relaksim...(Video)

Share
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Ja cila eshte muzika e testuar me e mire per relaksim...(Video)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 5/11/2012, 19:19Shkėncėtarėt britanik nė bashkėpunim me British Academy of Sound Therapy kanė arritur tė kompozojnė melodinė e pėrkryer pėr relaksim, e cila ėshtė mė efikase se masazhi.

Melodia ėshtė pagėzuar me emrin "Weightless", ndėrsa rekomandohet qė tė mos dėgjohet gjatė kohės kur jemi duke udhėtuar, pasi trupi dhe truri ynė ndodhet totalisht nė relaks.Ekipi i shkencėtarėve dhe muzikantėt kanė krijuar melodinė, e cila pėr shkak tė toneve specifike, ritmeve, frekuencės dhe intervaleve ēon deri te sinkronizmi i valėve tė trurit dhe rrahjeve tė zemrės, dhe me kėtė deri te gjendja e relaksimit.

Hulumtimi ėshtė kryer nė 40 femra ku secila prej tyre ka vėrtetuar qė "Weightless" relakson mė shumė se shėtitja nė natyrė, masazhi ose filxhani i ēajit, dhe muzika e deritashme qė ka shėrbyer pėr relaksim, transmeton Koha.“Weightless pėr momentin ėshtė mė e mira nga tė gjithė meloditė e testuara pėr relaksim. Incizimet e aktivitetit tė trurit tregojnė qė muzika vepron shumė fort nė tru, jo vetėm nė qendrat pėr dėgjim, por edhe nė qendrat pėrgjegjėse pėr emocionet tona”, sqaron dr. David Lewis, njė nga autoritetet kryesore britanike nė fushėn e stresit.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 21/2/2019, 19:06