Roboti qe do te mund te qaje si juve (video)

Share
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Roboti qe do te mund te qaje si juve (video)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 5/11/2012, 07:10Pritet shume shpejt qe te realizohet nje robot ne gjendje per te riprodhuar emocione ne shprehjet e tij te fytyre dhe qe te dije te nderveproje ne menyre empatike me qeniet humane, duke perdorur veshtrime dhe simbole te komunikimit jo verbal. Behet fjale pikerisht per "Facial Automaton for Conveying Emotions", roboti me tipare femerore, i afte per t'u emocionuar dhe qe eshte realizuar nga studiuesit e Qendres se Kerkimit te “E. Piaggio” te Universitetit te Pizas.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 21/2/2019, 14:36