Ēfare verejne femrat tek mashkulli ne takimin e pare?!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Ēfare verejne femrat tek mashkulli ne takimin e pare?!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 2/11/2012, 09:38Femrat kryesisht e vlerėsojnė njė mashkull nė bazė tė asaj se ēfarė pėrshtypje dhuron nė takimin e parė, e natyrisht se ajo qė sė pari ato vėrejnė ėshtė si duket ai, por ato vėrejnė edhe diēka tjetėr...

Pėrshtypja e parė pėr dikė, ndoshta, nuk ėshtė mė e rėndėsishmja, por me siguri se e ka peshėn e vet.

Pesha dhe gjatėsia
Sa jeni tė gjatė dhe sa peshoni ėshtė gjėja e parė tė cilėn shumica e femrave e vėrejnė, sepse kėrkojnė njė mashkull i cili ju pėrshtatet edhe fizikisht. Prandaj, kujdes me trupin dhe mos lejoni qė tė shtoni pėr sė tepėrmi nė peshė.

Atraktiviteti
Kryesisht meshkujt i dėgjojmė se si pranė vetes kėrkojnė njė femėr atraktive, por edhe pėr femrat vlen e njėjta. Pos atraktivitetit ato dėshirojnė qė mashkulli tė ketė stil tė mirė tė flokėve, stil tė veshjes dhe ta mbajė higjienėn personale.

Humori
Femrat i tėrheq buzėqeshja. Nė takimin e parė mos jini i mėrrolur apo tepėr serioz. Tregoni se keni buzėqeshje tė bukur dhe josheni. E, mos harroni se femrave ju pėlqejnė meshkujt qė kanė sens humori.

Vetėbesimi
Meshkujt tė cilėt rrezatojnė me vetėbesim janė shumė mė tėrheqės. Femrave ju nevojitet vetėm disa minuta pėr ta vlerėsuar qė nė takimin e parė se sa vetėbesim keni nė veten tuaj. Po ashtu, mbani mend se arroganca nuk ėshtė e ngjashme me vetėbesimin.

Komunikimi
Meshkujt nė takimin e parė provojnė ta impresionojnė femrėn. Mirėpo, ato nuk dėshirojnė tė flisni pėr veten tuaj, por kanė dėshirė t’i lini qė ato vetė tė interesohen pėr gjėrat. Pra, komunikimi le tė jetė i dyfishtė dhe me kėtė rast femrėn shikojeni nė sy.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 18/10/2018, 16:21