20 ore uragan Sandy, vetem ne 2 minuta (Video)

Share
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje 20 ore uragan Sandy, vetem ne 2 minuta (Video)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 31/10/2012, 17:43E vendosur ne katin e 51-te ne ndėrtesėn e New York Times-it, ne Midtown Manhattan, njė kamera ka filmuar pėr 20 ore uraganin Sandy ne New York. Filmimi ka filluar qe nga e hėna ne mesdite deri te martėn ne orėn 9:30 te mėngjesit. E pėrshpejtuar me “timelapse” vetėm ne 2 minuta, videoja tregon tėrbimin e erės dhe ujit ne qytet.

Pas rreth 40 sekondash filmimi, kamera tronditet. Ai qe ka postuar videon ne Youtube, nuk e di nėse lėvizja ka ardhur si pasoje e Sandy-t apo nėse personi qe ka filmuar e ka lėvizur kėtė aparat. Disa ēaste me vone, gjithė zona Lower Manhattan pushtohet nga errėsira.

Pasi ka shkaktuar 67 te vdekur ne Karaibe, uragani Sandy ka shkaktuar edhe 42 viktime ne Shtetet e bashkuara, 18 prej te cilėve ne New York dhe njė ne Kanada. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 21/2/2019, 15:47