Te kesh me teper siguri ne vetvete!

Share
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Te kesh me teper siguri ne vetvete!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 30/10/2012, 13:491.Pėr tė qenė tė sigurt nė vete, ėshtė e nevojshme tė njihni mirė veten, pasi vetėm kėshtu mund tė dallojmė cilėsitė dhe mangėsitė tona.

Pėr t’u pėrmirėsuar kemi nevojė edhe pėr vetėvlerėsim qė siē thotė vetė fjala, ėshtė vlerėsimi nė vete, njė vlerėsim i personit tuaj! Rėndėsi ėshtė tė pėrshkosh tė gjithė momentet ku kemi arritur diēka tė suksesshme dhe t’i kemi parasysh. Gjeni nė rrugėtimin tuaj pikat e forta dhe vlerėsojini si duhet.

2.Defektet, fizike ose karakteriale, sfidat qė tė vendos jeta janė elementė qė, nė psikologjinė e njeriut kanė njė vlerė tė dyfishtė. Kritikat dhe vėshtirėsitė kanė tendencė tė mposhtin njerėzit e pasigurt, ndėrsa shėrbejnė si stimul pėr ata qė kanė njė vetėvlerėsim tė madh. Diferenca qėndron nė interpretim: kush ėshtė i sigurtė nė vetvete dhe di ta vlerėsojė, e ka stimul pėr tė bėrė gjithmonė e mė mirė. Mėnyra korrekte pėr tė pritur njė kritikė ėshtė tė pyesni veten nė mėnyrė objektive, nėse ėshtė e bazuar. Nėse ėshtė e vėrtetė, atėherė aplikojeni nė jetėn tuaj si njė korrektim, pėr tė arritur njė rezultat mė tė mirė nė jetė.

3.Pasiguria dhe vetėvlerėsimi jo i duhur zvogėlojnė aftėsinė pėr tė komunikuar me tė tjerėt. Shpesh, i pasigurti i sheh tė tjerėt si njė kėrcėnim, duke i konsideruar si perfekt. Mirėpo ato nuk janė perfekte, siē nuk jemi tė gjithė neve. Ēdokush ka defekte fizike dhe karakteriale. Njė ushtrim i mirė pėr rritjen e vetėvlerėsimit tuaj ėshtė tė vėreni, pa i pėrēmuar, defektet e tė tjerėve. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 18/2/2019, 19:00