Messi, fituesi i Kėpucės sė Artė!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Messi, fituesi i Kėpucės sė Artė!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 30/10/2012, 10:02

Messi, fituesi i Kėpucės sė Artė! Mesi%20kepuca%20e%20arte

Leo Messi ėshtė shpallur golashėnuesi mė i mirė i kampionatit spanjoll. Gazeta sportive spanjolle ‘Marca’, i dorėzoi futbollistit Messi, Kėpucėn e Artė.

Argjentinasi i Barcelonės shėnoi plot 50 gola nė sezonin e kaluar nė Ligėn BBVA. Messi u shpreh gjatė ceremonisė sė organizuar me kėtė rast: “Falėnderoj familjen time dhe shokėt e skuadrės sepse pa ata do tė ishte e pamundur ta fitoja kėtė ēmim.”

“Ky ēmim ėshtė i tė gjithėve sepse golat nuk shėnohen vetėm” shtoi Messi.

Nė marrjen e kėtij ēmimi, Messi shoqėrohej nga presidenti i Barcelonės, Sandro Rosell, kapiteni i skuadrės, Carles Puyol dhe zėvendėskapiteni, Xavi Hernandez.

Kjo ėshtė hera e dytė nė karrierė qė Leo Messi fiton Kėpucėn e Artė.

\Shekulli Online\E.Sh\E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 25/8/2019, 05:07